"УниКредит" увеличи капитала си

Новата акционерна структура на банката ще бъде ясна до 10 февруари
"УниКредит" увеличи капитала си
Снимка: Sxc.hu

 

"УниКредит" успешно приключи увеличението на капитала си. В периода от 9 до 27 януари бяха записани 3 850 399,510 акции, което процентно се равнява на 99.8% от всички предлагани акции, на стойност от 7.48 млрд. евро.

Новото разпределение на капитала между акционерите ще бъде ясно, веднага след като италианските регуалтори извършат всички необходими по закон проверки. Очаква се новата акционерна структура да е напълно ясна до 10 февруари.

След увеличението на капитала "УниКредит" ще постигне нива от над 9% показател за капиталова адекватност Core Tier 1. Това прави финансовата институция най-добре капитализираната италианска банка.

Капиталовто увеличение е най-голямото в банковия сектор от ноември 2009 г. и най-голямото на италианския пазар. То има фундаментална роля в изпълнението на обявения от "УниКредит" Стратегически план за развитие за 2012-2015 г.

 

Това, че "УниКредит" първа за 2012 предприе увеличение на капитала, донесе успех, заявяват от институцията. В Всички останали играчи в банковия сектор, които имат нужда от нов капитал, ще трябва да последват стъпките на банката, вероятно при по-тежки условия и по-малка останала ликвидност на пазарите.

   Брой гласове: 0  Рейтинг: 0
Сподели във : Харесай:
Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Резултати | Архив