ЗДРАВНИТЕ ОСИГУРОВКИ "ЗА И ПРОТИВ"

Здравно, пенсионно и социално осигуряване. Казуси и решения.

Модератори: econ.bg, gmihaylov

Re: ЗДРАВНИТЕ ОСИГУРОВКИ "ЗА И ПРОТИВ"

Мнениеот боби666 на Пон Яну 25, 2010 5:53 pm

iliana_maks пиши:ИЛИЯНА ЛЮБОВА АСЕНОВА-ПАЗАРДЖИК
ДИМИТЪР РУМЕНОВ ЛЮБЕНОВ-СОФИЯ
БОЙКА АСЕНОВА-СОФИЯ
КРАСИМИР ГЕОРГИЕВ ГЕОРГИЕВ-ПАЗАРДЖИК
ЙОРДАНКА ТАШКОВА БОШЕВА-ПАЗАРДЖИК
ЛЮБО ИЛИЕВ АСЕНОВ-ПАЗАРДЖИК
КАТЯ СТАНКОВА-СОФИЯ

ЕТО АЗ СЪМ ПЪРВА И ЗА СЕГА СА ТЕЗИ НО ЩЕ ИМА И ОЩЕ
Е ПОПРАВИХ СЕ.МЕРСИ МНОГО

borislav iliev sandanski
боби666

Мнениеот Zoro213 на Съб Фев 13, 2010 10:55 am

Аз не съм против здравните осигуровки.Но според мен те трябва да се събират само от работещите и всеки който ги внася да има банкова сметка с карта.Аз в момента съм безработен,досега редовно съм си внасял здравноосигурителните вноски,почти не съм ползвал услугите на здравната каса.Питам къде са ми парите които съм внасял за 32г. редовно и сега като съм безработен без социално осигуряване откъде да ги вземам тези 16,80лв. за всеки месец.А в същото време се оказва,че служителите на НАП и други държавни институции не са си внасяли осигуровките.Защо управляващите не ни дадат личен пример и редовно да си плащат данъците и осигуровките.
Zoro213

Мнениеот tina676 на Нед Фев 21, 2010 2:52 pm

[quote="iliana_maks"]ИЛИЯНА ЛЮБОВА АСЕНОВА-ПАЗАРДЖИК
БОЙКА АСЕНОВА-СОФИЯ
КАТЯ СТАНКОВА-СОФИЯ
Е ПОПРАВИХ СЕ.МЕРСИ МНОГО.
tina676

Мнениеот tina676 на Нед Фев 21, 2010 2:54 pm

ИЛИЯНА ЛЮБОВА АСЕНОВА-ПАЗАРДЖИК
БОЙКА АСЕНОВА-СОФИЯ
КАТЯ СТАНКОВА-СОФИЯ
Е ПОПРАВИХ СЕ.МЕРСИ МНОГО.
Радостина Мил4ева Сиромахова-Сливен
tina676

Мнениеот estrador78 на Съб Авг 07, 2010 8:14 pm

iliana_maks пиши:СКЪПИ ГРАЖДАНИ МОЛЯ ВСЕКИ ЕДИН КОЙТО НЕ Е СЪГЛАСЕН СЪС ТАЗИ БЕЗМИСЛИЦА "ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО ЗДРАВНО ОСИГУРЯВАНЕ" НЕКА СЕ ЗАПИШЕ ТУКА С ТРИТЕ ИМЕНА И ГРАД.МОЛЯ ВСЕКИ ЕДИН ДА ПОМОГНЕ ДА СПРЕМ ТОЗ НЕЧУВАН ГРАБЕЖ НА НАРОДА.МИСЛЯ ЧЕ ВСЕКИ ИМА ПРАВО ДА РЕШАВА ДАЛИ ИСКА ДА ПЛАЩА ЕДИН ПАТ ИЛИ СТО ПЪТИ КАТО ДО СЕГА.НЕКА НЕ СМЕ ПОВЕЧЕ МАРИОНЕТКИ НА ПОЛИТИЦИТЕ.ЧАКАМ ВИ

Не мисля, че ще промениш каквото и да е, но одобрявам идеята! ;)

Особено за тези като мен, който се осигуряваме от дълги години в чужбина, много преди да бъде въведено задължителното здравно и пенсионно такова в Бг, но там сме длъжници! :evil:

То в тази държава логиката липсва, но нейсе!
estrador78

Мнениеот iliana_maks на Сря Авг 18, 2010 12:11 pm

Blagodaria na vsi4ki koito se vkliu4iha do momenta no 4esno kazano o4akvah i o6te pove4e hora,zatova pak 6te go kaja"HORA SABUDETE SE I SPRETE DA SE PRAVITE NA SLEPI S MISALTA 4E TAKA 6TE VI BADE PO LEKO"

I o6te edna podrobnost molia vsi4ki koito pi6at be3 3na4enie protiv ili ne neka dadat ime i grad v podkrepa na vse pak ne6to koeto e za naroda a ne za li4no udovolstvie.

Sajeliavam 4e i3vestno vreme biah i3ostavila temata no sega sam otnovo na linia i niama da ia propuskam.
Ako niakoi iska da mi pi6e na li4ni kato drugi hora neka go napravi,az sam v 4ujbina no vse pak iskam da napravia ne6to za stranata i naroda si a ne da kaja ami az sam tuka kakvo me valnuva kakvo stava tam,za6toto ne ee pravilno i dano pove4e hora go osa3naiat.
iliana_maks

Мнениеот ivan_petkov2 на Пон Окт 18, 2010 6:46 pm

И аз не съм съгласен с това поради простата причина че не всеки може да си го позволи. По добре всеки да си направи застраховка лично за себеси която ще му покрие евентуални здравословни проблеми.
ivan_petkov2

Мнениеот ivapenkova на Пон Дек 27, 2010 3:11 pm

Zoro213 пиши:Аз не съм против здравните осигуровки.Но според мен те трябва да се събират само от работещите и всеки който ги внася да има банкова сметка с карта.Аз в момента съм безработен,досега редовно съм си внасял здравноосигурителните вноски,почти не съм ползвал услугите на здравната каса.Питам къде са ми парите които съм внасял за 32г. редовно и сега като съм безработен без социално осигуряване откъде да ги вземам тези 16,80лв. за всеки месец.А в същото време се оказва,че служителите на НАП и други държавни институции не са си внасяли осигуровките.Защо управляващите не ни дадат личен пример и редовно да си плащат данъците и осигуровките.

Аз също си плащам сама осигуровките.Безработна съм.Ходя до НАП четири пъти в годината,защото е на 20 километра от нас и плащам 4 пъти за по три месеца-50,40 лева.Но си мисля че няма да получа нищо за тези осигуровки,дано и нищо да не ми се случва.
ivapenkova

Мнениеот smith258tvv на Вто Апр 05, 2011 7:06 pm

Thanks for the nice blog. Keep sharing such ideas in the future as well. This was actually what I was looking for, and I am glad to came here! Thanks for sharing the such information with us
The Krup Law Group
smith258tvv

Мнениеот Plamen1986 на Пет Апр 08, 2011 6:25 pm

Аз също смятам, че трябва само хората, които работят и могат да си го позволят, да плащат здравни осигуровки. Но за съжаление ситуацията в държавата е такава, че по-бедните като че ли плащат повече разходи, данъци, осигуровки и т.н :cry:
Plamen1986

ПредишноНапред

Върни Осигуровки