Узаконяване на незаконен строеж

Модератори: econ.bg, gmihaylov

Узаконяване на незаконен строеж

Мнениеот MilaS на Пон Апр 07, 2008 2:29 pm

Здравейте.Получих наследство от баба ми и дядо ми,в което влиза незаконно посторен гараж(постройката е от преди повече от 10 год.)Искам да я узаконя и се интересувам подлежа ли на някакви глоби и санкции и към адвокат ли трябва да се обърна или към архитект.Сложна ли е процедурата и колко време ще ми отнеме горе долу.Иска ми се да използвам мястото за търговия.
И още нещо след като отидох с нотаралния акт да си извада скица на местото от общината ми извадиха съвсем различна скица.При съставянето на нотаралният акт (съставен въз основа на отговаряща скица)нотариусът е допуснал грешка.Извадих си удостоверение от общината ис помоща на което да се изготви нов нотарялен документ.Това ли е процедурата?
Ако до тогава узаконя въпросното помещение как ще буде вписано в нотарялният акт?
Благодаря
п.п.Моля да ми препоръчате адвокат от София с нормална комисионна. :oops:
MilaS

Re: Узаконяване на незаконен строеж

Мнениеот freelancer на Вто Апр 15, 2008 6:04 pm

Здравейте,

Понеже наскоро имах подобен казус и изчетох доста инфо в Интернет, стигнах до следния извод:
1. Вече няма такава процедура като "узаконяване" на незаконен строеж
2. Възможно е да се добие статут на "търпим" строеж, което значи, че не подлежи на събаряне, но и не подлежи на разширяване и реконструкция. В моя случай това стана със свидетелски показания, че сградата е строена в периода 64-66г. Вече съм забравил обаче до коя година можеха да се освобождават строежи по този параграф.
3. Според мен е най-добре да се обърнете в кметството/общината, където е въпросния строеж/парцел и да разпитате как стоят нещата, те знаят най-добре.
Не разбрах за грешките в нот. акт и скицата, по принцип дори и да я има постройката на скицата, това не значи, че е законна.
freelancer

Мнениеот astronoma на Пон Май 05, 2008 5:41 pm

Ама вие бая проблеми и мераци имате с и за този имот.
Съветвам Ви да отидете със всички документи при аквокат, защото е видно, че въпросите Ви засягат няколко вида права, процедури и производства.
най-вероятно ще платите глоба при узаконяването, ще трябва и да оправите нотариалния акт - при нотариус пак.
ако искате да използвате помещението за търговски цели ще трябва да го регистрирате като търговски обект и да му промените предназначението, ако е жилищен имот.
Успех!
astronoma

Мнениеот busta на Съб Юни 25, 2011 6:33 pm

Im glad I discovered this web site, I couldnt discover any information on this subject matter before. I also manage how to website and if you wish to ever interested in doing some visitor writing for me you should feel free to let me know, i'm always look for people to check out my weblog. Please stop by and leave a comment sometime! buy steroids
Интересна информация за маркетинг и реклама.
busta

Мнениеот backlashforblow на Пон Авг 08, 2011 7:27 am

Аз не знам, че това, което вашия блог, и не сте споменати URL си тук "Чуваш ли, че на незаконните постройки да станат законно имот в Коста дел Сол :roll:
Brad Jordan [arbbot]
Solutions Architect / mySQL
Unity Android, Unity Wii QA
Game Director & Developer
Wedding Hairstyles
backlashforblow

Върни Данъци