ДДС регистрация ако услугата се предоставя на ЕС институция

Модератори: econ.bg, gmihaylov

ДДС регистрация ако услугата се предоставя на ЕС институция

Мнениеот datch на Пет Фев 26, 2010 6:25 pm

Добър ден,

Името ми е Станислава Илиева и имам ЕООД, което не подлежи на регистрация по ДДС. От началото на годината имам сключен рамков договор със Съда на ЕС в Люксембург, на който предстои да издам фактура. Счетоводителката ми първоначално заяви, че съм задължена да се регистрирам по ДДС, но на въпроса, който отправих към Съда да ми предоставят техния ДДС номер те ми отговориха, че не подлежат на такава регистрация. Въпросът ми е, след като те не подлежат на регистрация, аз трябва ли да се ригистрирам задължително, тъй като впоследствие счетоводителката ми провери тълкуването на закона и ме информира, че ако предоставям услуги на лице, което не регистрирано по ДДС, то и аз не подлежа на задължителна регистрация.

Моля за съвет!
datch

Re: ДДС регистрация ако услугата се предоставя на ЕС институция

Мнениеот Ugly на Вто Мар 02, 2010 10:09 pm

"впоследствие счетоводителката ми провери тълкуването на закона и ме информира, че ако предоставям услуги на лице, което не регистрирано по ДДС, то и аз не подлежа на задължителна регистрация."

Интересно и къде провери и какво е това тълкувание което ви е предала което се отнася за нерегистрирани за целите на ДДС лица.
Ugly

Мнениеот liaxim на Вто Дек 07, 2010 2:31 pm

Чл.173 ал.5 от ЗДДС - нулева ставка за ЕС институции
liaxim

Мнениеот Ronne на Вто Яну 11, 2011 1:07 pm

Здравейте момчета, ..
си много голям информационен идеи, споделяни тук полезен за много други, които трябва този вид неща, ...
Оценявам това усилие, ..
благодаря, .
Ronne

Върни Данъци