Сделка с чуждестранна фирма

Модератори: econ.bg, gmihaylov

Сделка с чуждестранна фирма

Мнениеот amorosso на Съб Мар 19, 2011 2:27 pm

Здравейте,
тъй като съм изготвил сайт за една чуждестранна фирма, но не съм много наясно с данъците които трябва да се платят при фактурирането на сделката, имате ли възможността да ми разясните ситуацията с оглед на това дали трябва да се плащат данъци които са те(доколкото разбирам са 2 : ДДС и корпоративен данък Печалба) и дали на чуждата фирма ще и приспаднат ДДС ? Чуждата фирма е регистрирана в Англия.
amorosso

Re: Сделка с чуждестранна фирма

Мнениеот microfin на Нед Мар 20, 2011 1:19 pm

Дружеството Ви регистрирано ли е по ЗДДС ?
microfin

Мнениеот microfin на Нед Мар 20, 2011 1:19 pm

Надявам сте наясно, че във вашия случай - доставка на услуга, получателят е регистриран в страна от ЕС - в 7 дневен срок от първата фактура за този вид услуга трябва да си направите регистрация по ЗДДС по чл. 97А?
microfin

Мнениеот Ugly на Нед Мар 20, 2011 8:20 pm

Само да уточня, срока не е "в 7 дневен срок от първата фактура", а не по-късно от 7 дни преди датата на настъпване на данъчното събитие по доставката. Тоест регистрацията трябва да предхожда доставката (респективно издаването на фактурата).

Относно въпроса ДДС не дължите, ако правилно съм подразбрал от написаното от вас (тъй като доставката не е на територията на страната). Корпоративен данък се плаща в края на годината в зависимост от това дали дружеството е на печалба, като тази доставка ще участва при формирането на финансовия резултат.
Ugly

Мнениеот microfin на Чет Мар 24, 2011 1:20 pm

Само да уточня, срока не е "в 7 дневен срок от първата фактура", а не по-късно от 7 дни преди датата на настъпване на данъчното събитие по доставката.

Точно така!
microfin

Мнениеот busta на Съб Авг 13, 2011 2:55 pm

This really is an awesome post, I'm happy I recently found. I have been trying to find guest writers for my steroids blog so if you ever decide that's something you are interested in please feel free to contact me. I will be back to look at out more of your articles later! bodybuilding supplements
Интересна информация за маркетинг и реклама.
busta

Мнениеот sumubai на Вто Сеп 06, 2011 11:02 am

strato di garza bene galleggianti in pioggia,MBT Scarpe Uomoquando viene utilizzato con un paesaggio più bellezza nebbioso.
sumubai

Върни Данъци