Права на работник без трудов договор

Проблеми на работодателите и служителите.

Модератори: econ.bg, gmihaylov

Права на работник без трудов договор

Мнениеот vnd_77 на Съб Фев 20, 2010 9:18 pm

Въпроса ми е имам ли някакви права при положение че нямам подписан трудов договор
Започнах работа в тази фирма преди 3 месеца- първия уж изпитателен,после шефа заяви че ако искаме договор ще ни оддържа от заплатата за осигуровки и ...аз не настоях понеже при това положение щях да работя за 150 лв :cry:
Първите 2 месеца- всичко беше наред,но ето сега уж на 10 трябваше да ни плати- още не го е направил и ...казва нямам възможност...като имам тогава...
Естествено аз вече не ходя на работа там- но как мога да си взема парите- искам да е културно и цивилизовано,затова се обръщам към вас за съвет- имам ли някакви права и как да го накарам да ми плати :cry:
vnd_77

Re: Права на работник без трудов договор

Мнениеот joro69 на Нед Фев 21, 2010 5:51 pm

Нямаш подписан договор- не можеш да докажеш дали си работил и колко време, от самото начало работодателят е постъпил некоректно спрямо теб. От тук нататък едва ли ще се разберете културно и цивилизовано. Просто вие сте от многото измамени от некоректни работодатели и парите можете да си ги вземете само по насилствен начин.
joro69

Мнениеот crickter14 на Чет Дек 30, 2010 9:22 am

момчета, ..
Договорът на работещите Декларация за правата идентифицира общоприети стандарти за професионално поведение, те се прилагат към договора брокери, агенции трудов договор и други, които подпомагат договор работници в своите взаимоотношения с крайния потребител. Договорът на работещите Декларация за правата предоставя обективен критерий, чрез която да се отделят добрите от лошите, професионалната от непрофесионално, етичните от неетично и юридически от незаконно.
благодаря, ..
crickter14

Мнениеот EdgeMan на Пет Авг 26, 2011 12:20 pm

Thank you for sharing this post.
discount cuban cigars
cohiba cigars
EdgeMan

Върни Трудови правоотношения