отказ оформяне тр. книжка при напускане

Проблеми на работодателите и служителите.

Модератори: econ.bg, gmihaylov

отказ оформяне тр. книжка при напускане

Мнениеот velikova на Чет Май 13, 2010 9:02 pm

От 2,5г. работя като технически сътрудник към агенция недв. имоти (поддържам база данни 500офрти в 5 сайта) и секретарствам - договори, клиенти, факс, поща, материали, кафе). Управителката, която е и собственичка се държи много лошо с мен, с постоянен поток от обиди и недиволство и ми казва да си подам молба, ако искам да напусна. Едва днес си видях молбата за назначение, която държала в бюрото си от 02.2008г. и разбрах, че ме осигурява на 283лв., но на ръка взимам 400лв. Поиска да я подпиша, но без да ми даде копие за мен, аз написах получена : 05.04.2010г. и се подписах, тя пак я прибра в чекмеджето. Не съм се поддписвала във ведомост от последния път при проверка от ГИТ – около2-3 месеца. Поиска на един лист да и опиша разликата от договорената и действително получена сума и да се подпиша, че съм я получила, аз отказах. Щяла със свидетели да докаже каквато си сума поискала, че ми я е платила, да подаде иск за около 20000лв, и че има най-добрите връзки и скъпи адвокати, макар че агенцията не е регистрирана по ДДС(има още една, чрез която разхвърля приходите. А защото съм имала нахалството да напиша реалната дата и да оспорвам правата си, от сега, докато не си подам молба, ще ми плаща 283лв. по тр. договор. Аз съм на 57г. и всеки месец тр.стаж е от значение, а също и сумата на която се осигурявам. Днес смени кода на сайта, и не мога да си свърша служебните задължения. Предупреди ме за дисциплинарно уволнение, при което трудовия стаж не се зачитал. Взе ми и ключа от офиса, и сега звъня като ВЛИЗАМ.
СЛЕД МЕСЕЦ
Аз изпратих уведомление до работодателя по куриер чл.326, ал.1;2, препоръчано, с обратна разписка. Вчера беше последният ми работен ден. Днес отидох в счетоводството да ми оформят тр. книжка. Попитаха ме какво означава този чл. - обясних, и там ми тупнаха да подписвам ведомости от 02.2009г.(изглежда, тия, които подписах са били само за пред ИТ), без дори да са помислили за копие за мен. Аз отказах да подпиша документи с невярна дата, казах, че ще подпиша ведомостта само за 04. 20010г. и за 12.05.2010г – когато е готова. Не видях да има готовност да ми се плати последния 04.м. и 12дни от 05.м. както и неползвани дни платен отпуск за 2010г. Отказаха да ми оформят тр. Книжка. Казах им (Счет. kъща Хр.Петровa) и началничката и, че очевидно има трудовоправен спор и ще се обърна гъм ГИТ. Нач. ме попита какво е това ? Казах и , а тя ми отговори
-Ние сме ГИТ - Счет. kъща Хр.Петровa. Тръгнах си и очевидно, трябва да подам жалба до ГИТ, за неоформяне на тр. книжка. Да се придържам ли към пичината ? А съшо и за изплащане на дължимата сума около 500 лв. Две отделни жалби ли да са? Сега бившата шефка ми звъни за 3-ти път, но не и вдигам, сигурно ще ме заплашва с „мастити” адвокати. Нямам никакво желание да слушам монолога и. Благодаря предварително за отговорите и евентуални решения:idea:
velikova

Re: отказ оформяне тр. книжка при напускане

Мнениеот v7777 на Съб Май 15, 2010 1:49 pm

Парите можете да си съберете само по съдебен ред. Ако имате въпроси mailto:mil_yordanov@mail.bg
v7777

Мнениеот saratmas на Чет Мар 31, 2011 11:04 am

Принципно не е лошо да се консултирате с адвокат.
saratmas

Мнениеот ujhanga на Чет Юни 09, 2011 1:24 am

Все още има място за по-голямо развитие и аз бих препоръчал по-голямо внимание на научните изследвания и, разбира се, ще доведе до по-добро положение. Благодаря за споделяне хубава четене. Наздраве
ujhanga

Мнениеот saratmas на Вто Юни 14, 2011 2:28 pm

тук има адвокати, от услугите на които съм доволен.
saratmas

Мнениеот sumubai на Вто Сеп 06, 2011 11:04 am

scenario nello stretto pian pian come riflessione, timo.MBT shoes Australia.The bella galleria lungo la strada, MBT Sandali Donnelo scenario estremamente bello avvista troppe cose da vedere, foglio è il rifless
sumubai

Върни Трудови правоотношения