Некоректен работодател.

Проблеми на работодателите и служителите.

Модератори: econ.bg, gmihaylov

Некоректен работодател.

Мнениеот allbandii на Съб Юни 05, 2010 11:52 am

Здравейте! Изпаднах в следната ситуация. Почнах работа в една автомивка при следните условия,трудов договор,плащане на 20% процента от заработеното в края на седмицата а останалото на 15 чиало от месеца и един почивен ден в седмицата.Поискана ми бе трудовата книжка. Така вече започват неуредиците.Правих си сметка на измитите от мен коли и трябва6е да получа някаде около 100 лева в края на 1-вата ми работна седмица но полу4их само 45. При вапроса ми защо така ми бе отговорено "толкова бе толкова". По едно време бив6ият ми 6еф дойде и ми даде нещо да подпи6а понеже има6е много работа само го подписах без да го погледна(разбира се че тука допуснах гре6ка) След 5-минути го питам какво сам подписал и че искам да го видя но той ми каза 4е това било документ за пред даначните и не ми го даде да го прочета.За по4ивен ден и дома не може6е да става защото нямало хора.Значи аз за 7 работни дни по 12 часа на ден сам взел 45 лева. Само две седмици искарах там. На края на 2-рата седмица в неделя не издаржах и си трагнах сутринта.Вечерта отивам при него да си получа заплатата и да му кажа че няма повече да работя за него. Заплата той не ми даде не сум заслужавал.Поисках си трудовата книжка той ми каза че когато е готова тогава ще ми я даде.Питах след като нямам подписан трудов договор как така да стане готова.Отговори ми че откаде знам че няма подписан договор и че може много неща де е казал преди това.Казах му 4е мога да намеря начин да си взема парите а той ме запла6и че щял да ме сасипе.Повторно отидох да си поискам трудовата книжка но той пак не ми я даде под предлог че накаква си там я нямало и още не била готова. Самнявам се че маи нещо иска да ми я оцапа. Имали такова право и аз какво мога да направя в случая?
allbandii

Re: Некоректен работодател.

Мнениеот microfin на Чет Юни 10, 2010 9:32 am

Обади се в инспекцията по труда, имат и горещт телефон, може да пуснеш и писмен сигнал - http://www.gli.government.bg/. Отзивчиви са, поне в Пловдив. И мисля, че много ще му се зарадват на бившия ти шеф..
microfin

Мнениеот allbandii на Пет Юни 11, 2010 7:54 am

blagodarq za saveta!
allbandii

Мнениеот saratmas на Чет Окт 13, 2011 10:53 am

Вярно е, че има некоректни работодатели, но има и доста некоректни служители, а КТ основно пази служителя, за съжаление. Бизнесът не е на почит в БГ.
saratmas

Мнениеот nadia_emo на Чет Дек 01, 2011 6:55 pm

Медицински център "Пентаграм" е съвременна клиника, предлагаща отлично качество на медицинските услуги и персонално внимание към всеки пациент.
nadia_emo

Върни Трудови правоотношения