Проблем с трудов договор

Проблеми на работодателите и служителите.

Модератори: econ.bg, gmihaylov

Проблем с трудов договор

Мнениеот ProvideR на Съб Юни 25, 2011 5:16 pm

Здравейте,
искам да попитам по моя казус и дано някой да може да ми помогне. В момента работя към фирма за земеделска техника и скоро ще направя 1 година. Като започвах уговорката ни беше след 2-ри месец ако са доволни от мен договора ми автоматично да се преподпише, съответно и да си остана на същата длъжност и пари докато не решат друго. Уви, мина почти година и нищо не се промени, но не това е проблема. Съвсем случайно преди няколко дни ходих при счетоводителката, за да я питам какво стана с преподписването да договора ми, при което тя ми каза, че длъжността ми е била сменена на от Търговски сътрудник на Технически сътрудник!!! Моментално зададох въпроса - "А защо никой не ме е попитал дали съм съгласен и дали ще подпиша?" При което ми се отговори, че ако ме пишат като длъжност Търговски сътрудник съответно и осигуряването било различно (разбрах, че е по-голямо)!!! Попитах моя позната, която работеше известно време като счетоводител и тя ми каза, че докато не преподпиша този договор тяхната промяна няма давност и мога да им викна НАП ако не ми коригират длъжността. Засега нищо няма да подписвам! Искам само компетентно мнение, за да знам какво да правя. Освен това точно тази фирма укрива данъци от работните заплати всеки месец. Примерно ако ти дават 700 лева заплата, 400 от тях получаваш по карта в банка, за да е всичко официално, а остатъка в пликче на ръка, като върху тези пари няма данък! Дайте малко акъл какво да правя! Мерси предварително :)
ProvideR

Върни Трудови правоотношения