Nujda ot pomosht

Проблеми на работодателите и служителите.

Модератори: econ.bg, gmihaylov

Nujda ot pomosht

Мнениеот avrelia79 на Чет Сеп 15, 2011 3:17 pm

Здравейте,
надявам се да не ви затрудня с казуса на моя близка, но реших да се обърна към вас.
Значи тя се притеснява от това, че ще я уволнят дисциплинарно, защото прекия и ръководител се е опитвал да интимничи с нея, а тя се е оплакала на изпълнителния директор на фирмата, в която работи. След това обаче са започнали да и правят намеци че тя "оронва" нечии авторитети по този начин и тя за това се опасява, че ще я уволнят. За сега не са и искали никакви писмени обяснения за каквото и да е провинение. Въпросът ни е дали са и основателни опасенията и до колко. Ако евентуално се стигне до там, ще може ли тя да излезе на борсата и да получава обезщетения? Ако това стане какъв процент от заплатата ще може да получи и колко време ще има право да го получава? Ако излезе в болнични по време на това обезщетение той ще и се изплаща ли, такъв ли е случая и с майчинство по време на обезщетение? Докато е на борсата здравно осигурителните си права губи ли ги?
Знам че стават повечко въпроси, но много ми се иска да и помогна в тази трудна за нея ситуация. Самата тя е на трудов договор и дължи предизвестие от 3 месеца ако реши да напуска и предвид отвратителната ситуация се е замислила дали да не си го подаде, но не знае в такъв случай ако остане без работа след 3 те месеца дали ще получава обезщетение от борсата и възможно ли е самия работодател да реши да я освободи преди да и е изтекло предизвестието?
Много благодаря предварително за отговорите. Ако не бихте могли да ми помогнете ще съм благодарна и на това да ме насочите къде и кого да питам.
avrelia79

Върни Трудови правоотношения