Работодатели в помощ на майките...

За всичко, което не е конкретно адресирано в другите раздели и касае макроикономическото развитие

Модератори: econ.bg, gmihaylov

Работодатели в помощ на майките...

Мнениеот petia.1308 на Пон Окт 06, 2008 10:17 am

От много време се опитвам да открия работодатели, които да подкрепят майките в България като им предоставят възможност да изкарват допълнителни доходи по време на отпуска по майчинство. Толкова е трудно да оцеляват младите семейства... Защо никой не желае да им подаде ръка...Толкова майки желаят да работят докато си гледат децата...
Моля, ако някой случайно знае за такъв работодател, да се отзове!
petia.1308

Re: Работодатели в помощ на майките...

Мнениеот freelancer на Пон Окт 06, 2008 11:10 pm

Петя,
трудно ще откриеш работодатели, които да ти предлагат официално допълнителни доходи, защото майчинството предполага отделяне на време за детето, съответно затова е компенсацията (друг е въпроса колко е мизерна).
Не знам каква работа имаш предвид, но все пак може да споделиш с какво можеш да се занимаваш, докато гледаш детето си, току-виж се намери някой подходящ работодател във форума да помогне
freelancer

Мнениеот petia.1308 на Сря Окт 08, 2008 12:59 pm

Благодаря, но желанието ми е да намеря възможност за всяка жена, която желае да помага в семейството си. Не всички могат да имат икономическо или филологическо образование, да са професионалисти с компютъра и т.н., за да упражняват професиите си и от вкъщи. Аз също съм с висше образование, но то не ми дава възможност да го прилагам по време на майчинството...
Ако знаех какво могат да предложат работодателите, щях да се обърна конкретно към някой, но не знам. Те трябва да предложат каква работа могат да извършват майките от вкъщи, за да са полезни на фирмата, а и те да си изкарват по нещо допълнително. Все пак идеята е за допълнителен, а не основен доход. И работодателят да е реален и надежден, а не измамните от обяви " надомна работа".
Хората искат да си изкарват пари честно и с труд, но нямат възможност.
petia.1308

Мнениеот Ugly на Чет Окт 09, 2008 2:51 pm

Кодекса на труда (КТ) дава възможност на майките които са в отпуск по чл.164 от КТ да започнат работа при друг работодател по втори трудов договор официално, чл.111 от КТ (стига това да не е ограничено в трудовия договор при основния работодател). А ако има такава клауза в договора, майката може да започне официално при възложител (по граждански договор). Когато майката ползва отпуск за отглеждане на малко дете по чл. 164, ал. 1 и не е прехвърлила отпуска си по реда на чл. 164, ал. 3 от КТ и по време на ползването му започне работа при друг работодател (или възложител), не губи правото си за ползване на обезщетение по чл.53 ал.1 от КСО и то следва да се изплаща в пълен размер до прекратяването или изтичането на отпуска за отглеждане на детето чрез работодателя, който го е разрешил. Като при втория работодател на майката не следва да се изплаща обезщетението по чл. 54, ал. 1 от КСО, тъй като отпускът за отглеждане на малко дете в тези случаи не се счита за прекъснат. Така, че ако има работодател който иска да назначи лице което е в отпуск по чл.164 от КТ нищо не му пречи да го направи (поне законово).
Ugly

Мнениеот enrique на Пон Дек 20, 2010 2:02 am

Това е един от основните проблеми при човешките ресурси, и до колкото знам не само в БГ но и глобално :S .. Жалко наистина! :x
Последна промяна enrique на Сря Яну 30, 2013 6:41 pm, променена общо 1 път
enrique

Мнениеот busta на Чет Мар 22, 2012 11:41 pm

Ако знаех какво могат да предложат работодателите, щях да се обърна конкретно към някой, но не знам. Те трябва да предложат каква работа могат да извършват майките от вкъщи, за да са полезни на фирмата kamagra for sale, а и те да си изкарват по нещо допълнително. Все пак идеята е за допълнителен, а не основен доход.
Интересна информация за маркетинг и реклама.
busta

Мнениеот petttto на Вто Апр 28, 2015 7:45 pm

;) Аз също съм на мнение че всеки трудоспособен човек ако има желание трябва да работи

Изображение
Изображение
Изображение
petttto

Върни Общи макроикономически въпроси