Всеки потребител може да промени обслужването, което получав

За всичко, което не е конкретно адресирано в другите раздели и касае макроикономическото развитие

Модератори: econ.bg, gmihaylov

Всеки потребител може да промени обслужването, което получав

Мнениеот marto_shoppix на Съб Яну 08, 2011 2:14 pm

Преди време бях в един от обектите на голяма верига хипермаркети. Съвсем случайно установих, че цената на каса на скумрията, която закупих, беше с около 40% по-висока от цената на етикета. Поисках да се видя в управителя, който, след няколко налудничави оправдания, каза на касиерката да ме таксува по по-ниската цена. Впоследствие, управителят се извини, леко повърхностно, за проблема и 'щастлив край'.

Обаче, мислите ли, че това или друго действие на оплаквания, жалби и забележки, отправени от клиентите, карат компаниите да се научат как да организират обслужването на клиентите? Освен това, според вас може ли един потребител да повлияе на отношението на която и да е голяма компания към потребителите?...
http://shoppixbg.com/ - Съвършенство в потребителското обслужване
marto_shoppix

Re: Всеки потребител може да промени обслужването, което получав

Мнениеот Green Business Network на Съб Яну 08, 2011 5:13 pm

Ами това не е първият случай и определено не е грешка на касиерката или в обслужването предоставено от нея. Това е продажбена политика на някои хипермаркети, прилага се главно за определени промоции или намалени цени, за които клиента би се усетил по-трудно. Освен че е неприятна практика е и незаконна и начинът да се прекрати е като всеи от нас внимава, когато е на касата и за всеки случай, когато има подобна "промяна" в цената въпреки извиненията на управителя подава сигнал и жалба в Комисията за защита на потребителите. Всяка една жалба и сигнал се проверяват и се предприемат действия, а санкциите за търговците не са малки. Сигнали могат да се подават дори онлайн или на горещата линия, която е обявена в сайта на комисията.
Where ideas meet opportunities
http://www.gbn.bg
Green Business Network

Местоположение: 1000 Sofia, Bulgaria, 15th Angel Kanchev Str., floor 1, office 1

Мнениеот marto_shoppix на Пон Яну 10, 2011 9:31 am

Идеята за обезателна жалба до Комисията за защита на потребителите е много добра. Чудя се как така не ми е дошла на ума - сигурно защото не са ме ядосали достатъчно много все още. Ама да ти кажа честно най-изумителното за мен е факта, че виждам как повечето хора си влизат в магазина, излизат си, харчат луди пари, и въобще нито следят за нередности, нито пък докладват за такива. Това последното е най-трагично, още повече защото аз самият не мога да убедя приятелите и познатите си да бъдат по-активни и отговорни в пазаруването си. В тази връзка, всъщност за пореден път се доказва твърде разпространеното нехайство на българина - във всяко отношение...

А пък като видях по bTV преди една седмица как някои вериги просто продават стока с изтекъл срок на годност или некачествена продукция на промоция - направо ми призля... трябва абсолютен контрол, защото иначе ще ни се качат на главата! :)
http://shoppixbg.com/ - Съвършенство в потребителското обслужване
marto_shoppix

Мнениеот Green Business Network на Сря Фев 09, 2011 8:10 pm

Повечето хора са изключително нехайни не само при пазаруване, а за още много аспекти от живота си, но кой каквото си направи сам, никой друг не може да му го направи. Просто огромна маса хора са се пуснали по течението и въпреки че знаят, че лодката има гребла и знаят как се гребе толкова ги мързи, че се надяват течението само да ги отведе където искат, а ако не стане без никакъв проблем течението им е виновно, че нещата не се случват, не са както трябва и в тази река нищо не може, защото течението се ръководи от шурубаджанащина и корупция :D
Where ideas meet opportunities
http://www.gbn.bg
Green Business Network

Местоположение: 1000 Sofia, Bulgaria, 15th Angel Kanchev Str., floor 1, office 1

Върни Общи макроикономически въпроси