Валутно бюро и работа с Турски лири.

БФБ. Акции, облигации и търговия на борсата. IPO.

Модератори: econ.bg, gmihaylov

Валутно бюро и работа с Турски лири.

Мнениеот jenningsbg на Пет Мар 25, 2011 3:22 pm

Здравейте,
желая да разбера какъв е начинът за продажба на турски лири (и ред др. валути освен EUR,USD,GBP,CHF) от едно валутно бюро? Тъй като, платформи от рода на Делтасток предлагат решение за реална валутна търговия с ограничен бр. валутни двойки?

ПС: Ще съм много признателен за всяка информация по темата.
jenningsbg

Re: Валутно бюро и работа с Турски лири.

Мнениеот aneliaivanova86 на Вто Юни 14, 2011 6:31 pm

Здравей, не разбрах какво точно искаш да направиш, да си купиш турски лири срещу български левове ли? Не можах да намеря валутния закон онлайн, обаче потърси го и ако го намериш там ще пише полезна информация за реда и условията, при които трябва да се сключи една покупко-продажба на валута.
Все пак намерих информация за покупко-продажбите на валута в Уникредит Булбанк. ОБЩИ УСЛОВИЯ НА УНИКРЕДИТ БУЛБАНК АД ЗА ПОКУПКО-ПРОДАЖБА НА ВАЛУТА -> http://www.unicreditbulbank.bg/weblayout/groups/bulbankwebsite/documents/bbproductdocument/bg_foreign_exchange.pdf
Дано да съм ти била полезна :)
aneliaivanova86

Мнениеот jenningsbg на Пон Юли 04, 2011 12:48 pm

Благодаря за усилието, но това което ме интересува всъщност е как аз да ПРОДАМ (да се освободя от вече закупени турски лири ) турски лири. Без това да включва търговия с конкурентни бюра по центъра, които към момента са най-добрата ми алтернатива ?
jenningsbg

Мнениеот Atomyc на Пон Юли 04, 2011 1:54 pm

Най-добрият начин е да ги прехвърлиш на колеги, но явно теб не те устройва. Пробвай с някоя турска банка (например Зираат банк) или Д-банк (българска е, но собственикът е от Турция).
Валутен калкулатор
Atomyc

Мнениеот jenningsbg на Пет Юли 08, 2011 10:47 am

Пробвах този вариант, но се оказва че дори те не обменят турски лири в България?! Аз също бях учуден, явно пазара е този който ги определя тези неща. Много обменни бюра говорят за Reuters когато стане въпрос за сверяване на инофрмация за това какъв е даден курс, но това не успявам да навържа дали има отношение към моя въпрос. Общо взето не съм наясно как извършва дейността си едно валутно бюро - което респективно ме прави и некомпетентен в решение за това дали отваряне на такъв обект би бил рентабилен и докато не успея да си изясня това (което никое др. валутно бюро не би ми предоставило като информация) съм с "вързани ръце". Благодаря Ви за опита да помагате въпреки всичко ! Успешен ден.
jenningsbg

Върни Финанси