малка инвестиция , съвети

БФБ. Акции, облигации и търговия на борсата. IPO.

Модератори: econ.bg, gmihaylov

малка инвестиция , съвети

Мнениеот leet. на Вто Окт 25, 2011 8:38 pm

Здравейте =
Днес въврях по графа и реших, че като се прибера в нас първата ми работа е да отворя един финансов форум и да се допитам за мнение

имам една спестена сума , имам източници и за заем . Бихте ли ми дали примери за малък бизнес ( разбира се според вашите виждания ) не държа на бърза възвръщаемост на инвестицията си. В момента има работа и желая това да ми бъде допълнителен доход

Мога да инвестирам до около 15 000 €.

Мислех си за денонощно магазинче за алкохол и цигари . и други такива подобни. Моля дайте идеи.
Благодаря.
leet.

Re: малка инвестиция , съвети

Мнениеот microfin на Нед Окт 30, 2011 11:04 pm

На фона на несигурността и кризата бих ти предложил един нискорисков вариант - франчайзинг.. Все повече големи компании започват да работят по този начин по примера на големия интерес към този тип бизнес във Америка (например Еконт Еспрес, Офис 1 и т.н.).. Поинтересувай се в интернет какво представлява, какви възможности има в България и дали ще е по вкуса ти..
microfin

Мнениеот microfin на Нед Окт 30, 2011 11:09 pm

Друг интересен вариант, при който първоначалната инвестиция и рискът са сравнително ниски, е "drop shipping" .. Все още не е познат в България, но става все по актарктивен в световен мащаб и възможностите му могат да излязат далеч извън националния пазар.
microfin

Мнениеот nativepeople на Пон Дек 12, 2011 10:52 pm

Ако имате интерес в интернет маркетинга и имате добри умения за писане / маркетинг, след това започнете онлайн магазин.Изберете всеки продукт, които могат да бъдат закупени онлайн в България и след това да започне онлайн магазин за този продукт.Аутсорсинг на част продукт на всяка надежден продавач, неговите много по-добре, по мое мнение.
nativepeople

Мнениеот leet. на Сря Дек 21, 2011 8:07 pm

Здравейте , аз съм системен администратор , подържам сървъри за ISP и Хостинг прожайдър, занимавал се от над 10 години с програмиране , инсталирал съм много електронни магазини , честно казано с електронните магазини ми се струва ,че няма приходи. Дава пример ако започна да се занимавам с продажба на gsm и лаптопи никакъв шанс да предложа по ниски цени от "..." не желая да правя реклама . Специално с мобилните телефони имам познайте, които директно си ги внаят от англия и подбиват цени сериозни цените, аз не виждам как да предложа конкурентна цена като само прекупувам. Същото се отнася и за останалите стоки.Ако някой има онлайн магазин нека сподели как е. Имам ресурс да си пусна виртуален сървър или колокация - за мен без пари , ще плащам само разходите на машината, хайде аз за разлика от повечето магазини ще си и купя SSL с валидация на компанията за да бъде по спокоен клиента но пак не мога да си обясня как ще дойдат точно при мен клиенти в този малък пазар. :|
leet.

Мнениеот microfin на Съб Апр 07, 2012 10:25 pm

Продажба на телефони или компютри или друга техника с онлайн магазин за да има шанс да се наложиш на пазара, трябва да си доста добре финансово подсигурен - не само заради необходимостта да поддържаш на склад най-оборотните артикули, но заради сервиза и гаранциите...
microfin

Мнениеот microfin на Съб Апр 07, 2012 10:28 pm

За малък инвеститор ми се струва по-удачно да продава неща, неизискващи гаранционно обвързване, като насочи усилията си главно в СЕО оптимизация и то не само регионално (за БГ), но и за по-големи пазари (пример - етерични масла, като оптимизира сайта и за Франция....)...
microfin

Върни Финанси