Небанкова финансова институция - изнудване

БФБ. Акции, облигации и търговия на борсата. IPO.

Модератори: econ.bg, gmihaylov

Небанкова финансова институция - изнудване

Мнениеот top5 на Пон Ное 16, 2009 3:53 am

Здравейте,
Пише ви поредният опарен от бързите кредите.
През месец март взех 200лв кредит от една такава институция. Трябваше да върна на 4 вноски 280лв.
В последствие закъснях с една вноска и те ми сложиха 25лв такса за закъснението на вноската.
Платих ги. Онзи ден звъняха в работата да твърдят, че им дължа още 180лв.
Погледнах си вносните бележки, които слава Богу пазя и видях, че съм им изплатил вече 280лв.
Как да пректратя отношенията си с тях. Идваха един път и на адреса, където живея да ми носят писмо.
Как ще ме посъветвате да постъпя? Адвокат? Жалба?

Питах ги, вие ще ми дадете ли бележка, че нямам повече вземане даване с Вас, като си изплатя задължанието - никакъв отговор. Звънят ми от някакъв кол-център, представят се за фирма за събиране на вземанията. Без адрес, без нищо.
top5

Re: Небанкова финансова институция - изнудване

Мнениеот jorokovachev на Сря Ное 18, 2009 11:51 am

Аз бих написал жалби до комисията по финансов надзор и до полицията - важното според мен е да има депозирано писмено оплакване, ако сте сигурни, че Вие сте изрядни спрямо тази институция.
jorokovachev

Мнениеот top5 на Сря Ное 18, 2009 4:34 pm

Благодаря Ви за отговора,
Аз съм виновен дотолково, доколкото не съм върнал парите в срок.
Имам просрочена вноска. Те обаче непрекъснато товарят и измислят такси. 25лв за една просрочена, за втора още 120лв, а такова нещо в договора ми няма. Всеки път като им се обадя - държат се грубо и твърдят, че им дължа още пари.
Сега са дали данните ми на някаква фирма уж за събиране на вземанията, която звъни в работата ми на шефа и твърди, че аз дължа не една вноска от 70лв, а 180лв.
Ще се обърна към комисията по финансов надзор.
Може ли да ми дадете някакви координати?

Засега полицията я пазя за финален вариант.
Надявам се да престанат. Те се опитват вече малко - ако им мине номера според мен да вземат още и още пари.
Иначе съм взел 200лв при условие да върна 280лв, което съм и направил отпреди повече от месец.
top5

Мнениеот Mexx на Чет Ное 19, 2009 12:08 pm

Здравейте,
кажете поне името на фирмата, за да се предпазим от грешки....
Mexx

Мнениеот top5 на Съб Ное 21, 2009 8:08 am

Всикчи бързи кредити са такива.
Дребни изнудвачи. Моят кредит е много малък. Той даже не попада и в графата за потребителски кредит, защото е под 400лв, и е за 4 вноски до 12 месеца.
Така че най-добре от такива небанкови финансови институции да не се взимат пари.
Кредитни карти, приятели - да, но от такива мутренски организации надалеч.
Само се обаждат и казват - дължите пари на еди коя си фирма. Аз се обаждам - и те ама да естествено, тука дължите още не знам колко си.
Най-накрая ще им ги преведа, но гаранцията, че това ще спре е нулева. Затова пуснах и темата тука.
:)
top5

Мнениеот Business_woman на Пон Апр 04, 2011 4:40 pm

това наистина е много неприятен момент, мой приятел е обмислял такива варианти за бързи кредити но със сигурност ще го спра... това е наистина обезпокоително...
Business_woman

Мнениеот smith258tvv на Вто Апр 05, 2011 7:11 pm

Thanks for the nice blog. Keep sharing such ideas in the future as well. This was actually what I was looking for, and I am glad to came here! Thanks for sharing the such information with us
The Krup Law Group
smith258tvv

Мнениеот ivansemkov88 на Нед Юни 05, 2011 7:28 pm

top5 пиши:Благодаря Ви за отговора,
Ще се обърна към комисията по финансов надзор.
Може ли да ми дадете някакви координати?

Здравейте, случилото се с Вас е ужасно, за жалост голяма част от небанковите финансови институции са мошеници! Ето и малко полезна информация за КФН ->

Комисия за финансов надзор
1303 София, ул. "Шар Планина" 33
централа: 02 94 04 999
факс: 02 829 43 24
e-mail: mailto:bg_fsc@fsc.bg
Подаване на жалби и документи:
e-mail: mailto:delovodstvo@fsc.bg
Дано те да ви помогнат да се отървете от тези хора...
ivansemkov88

Мнениеот gan на Пет Юни 22, 2012 4:49 pm

"Всикчи бързи кредити са такива" - ето с това обобщаване не мога да се съглася. Освен ако не сте вземали кредити от всичките фирми, но силно се съмнявам :) На мен за щастие не ми се е налагало да вземам кредит от такава институция (имам много голям кредит от банка), но следя развитието на няколко подобни фирми (по-точно сайтовете им) и вдъхват доверие кредити Credissimo, Cashbox и изобщо такива, които развиват собствен бранд, а не сайтове за бързи кредити с неизвестно име.
SEO услуги за лесно откриване на вашия бизнес сайт
gan

Мнениеот modazadoma на Нед Юли 08, 2012 8:12 am

Аз също мисля, че трябва да се споменава името на фирмата и да се опише максимално точно порочната практика и конкретната ситуация, за да не се превърне това в донос. Всеки ще може да прочете, да се запознае със ситуацията и да прецени реално дали да ползва услугите на подобни институции или не.
modazadoma

Върни Финанси