Регистрация на земеделски производител

Взаимодействие с държавната администрация и други.

Модератори: econ.bg, gmihaylov

Регистрация на земеделски производител

Мнениеот bialdesign на Вто Юни 07, 2011 1:11 pm

Искам да се регистрирам като земеделски производител, но тази година няма да имам никаква дейност. Регистрирах се в агенция по вписванията и чакам картонче с Булстата. Регистрацията ми е от 30 март 2011. В момента само купувам техника, почиствам терена и т.н.(правя разходи), но няма да имам никакви приходи. Трябва ли да се регистрирам и в НАП и в какъв срок?
bialdesign

Re: Регистрация на земеделски производител

Мнениеот microfin на Чет Юни 09, 2011 6:42 pm

Както описваш нещата все пак имаш някаква дейност, дори и да не генерираш приходи, която дейност може да се докаже със сключен от тебе договор, подписана фактура и т.н... Това значи, че трябва да започнеш да се осигуряваш..
microfin

Мнениеот microfin на Чет Юни 09, 2011 6:44 pm

Самоосигуряващите се лица задължително подават декларация за започване, прекъсване, възобновяване или прекратяване на всяка трудова дейност, за която са регистрирани. Декларацията се подава в 7 дневен срок от започване, прекъсване, възобновяване или прекратяване на дейност - в ТД на НАП.
microfin

Мнениеот bialdesign на Сря Юни 22, 2011 6:40 am

Много Ви благодаря за бързия отговор. Явно съм изпуснал срока, т.к. вече е почти края на юни. Ако се регистрирам сега ще плащам ли някакава глоба за закъснението и в какъв размер. Предварително Ви благодаря.
bialdesign

Върни Процедури, регистрации, документи и др.