Смяна на фамилно име

Взаимодействие с държавната администрация и други.

Модератори: econ.bg, gmihaylov

Смяна на фамилно име

Мнениеот miho_66666 на Пон Дек 14, 2009 3:35 pm

Здравейте! Имам нужда от малко информация относно процедурата за промяна на име. Искам да сменя фамилията си. Знам само, че трябва да се подаде молба в районния съд, но след това каква е процедурата, какви документи ще ми изискат не ми е много ясно, нито цената на всичко. И за колко време ще се вземе решение. Не искам да се набутвам с адвокат, точно в момента нямам пари за него, ако може някой да ми помогне ще се радвам.
miho_66666

Re: Смяна на фамилно име

Мнениеот freelancer на Вто Дек 15, 2009 12:43 pm

"Чл. 19. (1) Промяната на собствено, бащино или фамилно име се допуска от съда въз основа на писмена молба на заинтересувания, когато то е осмиващо, опозоряващо или обществено неприемливо, както и в случаите, когато важни обстоятелства налагат това." - Закон за гражданската регистрация

"По молба за промяна на име се събира такса 15 лв. " - ТАРИФА за държавните такси, които се събират от съдилищата по Гражданския процесуален кодекс (ГПК)
freelancer

Re: Смяна на фамилно име

Мнениеот smith258tvv на Вто Апр 05, 2011 7:09 pm

Still there is room for greater development and I would recommend more emphasis on research and of course it will bring a better situation. Thanks for sharing a nice read. Cheers
The Krup Law Group
smith258tvv

Върни Процедури, регистрации, документи и др.