относно дарение

Съвети за покупка на имоти, коментари на имотния пазар.

Модератори: econ.bg, gmihaylov

относно дарение

Мнениеот marizlat на Сря Мар 23, 2011 4:53 pm

Здравейте,искам да попитам може ли да бъде развалено дарение на имот .Като казуса е следния свекъра ми е дарил апартамента си на мъжа ми като единствена клауза по него е с право на ползване до края на живота му.В апартамента живеем ние с две деца и свекъра ми ,но отношенията са ни обтегнати и той постоянно ни заплашва ,че ще развали договора.От друга страна мъжа ми има сестра ,която преди не е имала претенции но сега започна да ни заплашва, че ще го развали и тя .А ние имаме нотариално заверена декларация ,от името на сестра му ,че е получила сума / но на доста по -ниска стойност от оценката на апартамента/ от баща си като компенсация за извършеното от него дарение в полза на мъжа ми.Въпроса ми е след като имаме тази подписана декларация от нея дали може тя да има претенции за апартамента.И дали свекъра ми може да развали дарението под предтекст ,че не го издържаме или гледаме при условие ,че дарението има клауза само с право за живеене в апартамента и това право никой не му ограничава.
marizlat

Re: относно дарение

Мнениеот Klasiko на Пет Юни 17, 2011 10:45 am

Ами чувал съм, че може да се развали такъв договор, но с условие, че човекът който дарява може да докаже, че не го гледате.
Klasiko

Върни Недвижими имоти