Животозастраховане

Здравно и животозастраховане. Застраховане на имущество - недвижими имоти, движимо имущество, автомобилно застраховане.

Модератори: econ.bg, gmihaylov

Животозастраховане

Мнениеот tsvetan.kanev на Чет Ное 05, 2009 9:40 am

Здравейте,
застраховането е една изключително болезнена тема в днешното общество. Липсата на професионални дългосрочно и мислещи застрахователни консултанти води до негативно отношение и усещане за измама във всеки клиент. Засега не виждам някой да е споделил за проблеми или ползи в областта на застраховането, което съм сигурен, че би било полезно за всеки, който иска да научи повече за добрите и лошите страни във тази област.
tsvetan.kanev

Re: Животозастраховане

Мнениеот Klasiko на Пет Юни 17, 2011 5:15 pm

Бил съм стажант в една от най-големите застрахователни компаний в България. Видях неща който за моята крепка възраст преобърнаха представите ми за морал. Управителя на въпросното дружество звъни на лекаря който оценява щетата на пострадалия да намали застрахователното плащане от страна на дружеството. Не е ли правилно лекаря да определя това управителя не смятам, че има медицинско образование а по-скоро икономическо така, че не виждам връзка.
Както и с оценката на коли. Оценителите умишлено намаляват стойноста на щетите.
Klasiko

Мнениеот ogosta на Сря Юли 06, 2011 11:23 pm

Аз започнах за се замислям за такъв вид застраховка, когато навърших определена възраст :). Обиколих няколко застрахователни компании и останах доста разочарована от това, което предлагат, въпреки че служителите бяха много мили, изготвиха ми индивидуален план и се опитваха да ме убедят, че трябва да сключа застраховка точно с тях. Някои може ли да сподели конкретни впечатления?
ogosta

Мнениеот qna_vi на Сря Юли 13, 2011 9:30 pm

полезна статия по темата Животозастраховане - http://myinsurance.bg/zhivotozastrahovaneto-vavri-nadolu-311.html
qna_vi

Мнениеот marmot на Съб Юли 16, 2011 5:10 pm

Определено е полезно, но дали е приложимо в Б-я е др въпрос
marmot

Мнениеот gan на Пон Ное 07, 2011 12:46 am

И аз правя проучване на тема животозастраховане. За щастие имам един познат, който е застрахователен брокер и сега ме запознава с тънкостите. Оказва се доста сложно за разбиране. Ако някой се интересува може да ме пита на лично съобщение коя застрахователна компания съм избрал. ;)
SEO услуги за лесно откриване на вашия бизнес сайт
gan

Мнениеот rtrtrt на Съб Мар 03, 2012 9:58 am

Понеже няколко години съм се занимавал точно с животозастраховане мога да дам следното мнение:
Добре е човек да има застраховка живот! Те биват различни видове.
Има рискови и спестовни, има и свързани с разни инвестиционни фондове, които по своята същност са си спестовни.
Около 10 процента от доходите е препоръчително да отиват за такива продукти.
Рисковите не връщат парите от премиите и понякога, поне в България излизат сравнително скъпо. Затова е по-изгодно да сключват тези застраховки, които са със спестовен характер.
Много важен е изборът на качествена застрахователна компания!
При застраховането най-вече се гледа застрахователната защита, а не толкова натрупването на спестявания.
rtrtrt

Мнениеот plasico на Чет Юли 12, 2012 11:34 am

Определено е необходимо човек да се консултира с най - малко трима професионалисти по темата, за да сондира мнения.
plasico

Мнениеот petttto на Чет Мар 08, 2018 12:41 pm

:) Колкото повече, толкова повече Изображение
petttto

Върни Застраховане