zapor na zaplata za nepla6tan kredit

Корпоративно и индивидуално финансиране. Кредитни консултации.

Модератори: econ.bg, gmihaylov

zapor na zaplata za nepla6tan kredit

Мнениеот pepa223 на Вто Дек 29, 2009 3:40 pm

имам запор на цялата заплата,като поръчител на ипотечен кредит и 1/2 от заплатата на мъжа ми,вапроса ми е нормално ли е да ми се взима цялата заплата,и за6то и на мъжа ми след като тои няма нищо общо с кредита,и имаме 1 дете.
pepa223

Re: zapor na zaplata za nepla6tan kredit

Мнениеот Бизмарт Кредит АД на Сря Яну 06, 2010 3:59 pm

Здравейте,

Благодарим за зададения въпрос.

При неплащане на кредита от основния кредитополучател, банката има право да насочи искането си към поръчителите по кредита. Тук е важно да се отбележи, че има няколко варианта в зависимост от договора, който сте подписали и условията по него. В зависимост от условията по договора, времето, когато е подписан и кредитната институция с която е сключен може да се запорира заплатата Ви от съдия-изпълнител и тя да се насочи за погасяване на задължението на основния кредитоискател. При сегашното статукво на българското законодателство, не би трябвало да теглят пари и от заплатата на съпруга Ви, също така и не повече от ¼ от заплатата Ви, тъй като имате дете. Трябва да се обърнете към съдия-изпълнителя, който е наложил запора и превода на заплатите към банката, която е отпуснала кредита, за да се прецени дали имат основание за тези действия. В зависимост от това кога е подписан договора, може условията да са преди промените в Нормативната уредба и да са по старите правила, когато можеше по-голяма част от заплатата Ви и част от заплатата на съпруга Ви, като солидарен длъжник да се запорира и насочи към плащане на задължението.
Нашето мнение е, че трябва да се обърнете към банката и съдия-изпълнителя за да установите какви са правата и задълженията Ви по договора.
Надявам се, че сме Ви били полезни с отговора който ви дадохме. Ако имате допълнителни въпроси по този казус, както и по всякакви други въпроси свързани с кредитиране, ще се радваме да ги отправите към Нас. Ние сме на разположение да ви помогнем и насочим, като можем да Ви консултираме след среща и преглед на договра с банката и по конкретния казус.
При нужда от помощ за всякакви въпроси може да ни намерите на телефон (02) 843 879, или на е-мейл mailto:info@bizmartcredit.bg

С пожелание за успех,

Екипът на Бизмарт кредит
http://bizmartcredit.bg
Бизмарт Кредит АД

Мнениеот arun kardzheliev на Сря Фев 17, 2010 11:31 am

Zdraveite!Izvinqvam se za latinicata obache neshto flex type mi e razvalen.Imam edin vypros,znachi predi 3 godini s edna jena stanahme porychiteli za edin firmen zaem.I kakto sami se seshtate zaema ne se plashta i ni osydiha solidarno,az sym bezraboten,a drugata jena e uchitelka.Az vse oshte ne syn jenen obache april jivi i zdravi misleq da ozakonq braka si s moita priqtelka,ta iskam da pitam pri polojenie,che na men ne mogat da mi spirat pari za zaema,zashtoto sym bezraboten mogat li na syprugata mi da spirat ot zapltata.Iskam da podcherta,che zaema e izteglen predi da se ojenim,blagodarq vi predvaritelno!
arun kardzheliev

Мнениеот Pause на Вто Юли 20, 2010 7:42 pm

Не понеже съпругата ви не е страна по договора. :)
Pause

Мнениеот smith258tvv на Вто Апр 05, 2011 7:07 pm

vStill there is room for greater development and I would recommend more emphasis on research and of course it will bring a better situation. Thanks for sharing a nice read. Cheers
The Krup Law Group
smith258tvv

Мнениеот imarion на Пон Апр 11, 2011 7:58 pm

Δεν είναι επειδή ο σύζυγός σας δεν είναι συμβαλλόμενο μέρος στη σύμβαση.
free games
imarion

Мнениеот ogosta на Сря Юли 06, 2011 11:27 pm

Въпреки, че не съм вещо лице и аз мисля, че не е законно да се запорира цялата заплата /да не говорим и за тази на съпруга Ви/. Явно банката, чийто услуги сте ползвала е доста некоректна. Коя е тази банка?
ogosta

Върни Кредити