От днес животновъдите доказват продукцията си за Кампания 2022

05.10.2022 | 10:45
по статията работи: econ.bg
От днес до 31 октомври 2022 г. фермерите, кандидатствали по схемите за обвързана подкрепа за животни за Кампания 2022 г., следва да докажат произведената и реализирана от тях продукция
От днес животновъдите доказват продукцията си за Кампания 2022
Снимка: под лиценза на creative commons

От днес до 31 октомври 2022 г. фермерите, кандидатствали по схемите за обвързана подкрепа за животни за Кампания 2022 г., следва да докажат произведената и реализирана от тях продукция.

Реализацията на млякото и млечните продукти се доказва за периода от 01.10.2021 г. до 30.09.2022 г. Това е разписано в разпоредбите в чл. 27в, ал. 1 от Наредба № 3 от 17.02.2015 г. за условията и реда за прилагане на схемите за директни плащания, съобщават от ДФ „Земеделие“.

Документи за реализация на мляко и млечни продукти се подават по четири схеми:

 Схема за обвързано подпомагане на млечни крави – СМлК,

 Схема за обвързано подпомагане за млечни крави под селекционен контрол – ЕЖСК (мляко),

 Схема за обвързано подпомагане за овце-майки и/или кози-майки под селекционен контрол – ДПЖСК (с реализация на мляко или комбинирана реализация),

 Схема за обвързано подпомагане за биволи – Биволи.

За да получат субсидия, фермерите трябва да са реализирали на пазара определените в нормативната уредба количества мляко и млечни продукти по съответната схема. При попълване на документите кандидатите следва да използват актуалната за Кампания 2022 бланкова таблица, в съответствие с регистрацията им в ИСАК (като физическо, юридическо лице или едноличен търговец).

Реализираните на пазара животни се удостоверяват по три схеми:

 Схема за обвързано подпомагане за месодайни крави и/или юници – СМКЮ,

 Схема за обвързано подпомагане за месодайни крави под селекционен контрол – ЕЖСК (месо),

 Схема за обвързано подпомагане за овце-майки и/или кози-майки под селекционен контрол – ДПЖСК (с реализация на месо или с комбинирана реализация).

В зависимост от това къде са реализирани животните – в България или извън страната, се попълват различни типови образци. Документи се подават в областните  дирекции на Държавен фонд „Земеделие“ – Разплащателна агенция. Образците на типовите бланки могат да се изтеглят от интернет страницата на институцията. Към приложените файлове е изготвена и подробна инструкция за тяхното попълване.

Попълненият опис по образец се подава на електронен носител. Стопаните трябва да предоставят и заверени копия на документите, с които да удостоверят реализацията на своята продукция.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Кооперативна охранителна фирма ООД КОФ ООД е специализирано дружество за комплексна охрана.
Свободна Безмитна Зона – Бургас АД Първокласни мултифункционални складове, митническо агентиране.
Венто - К ООД Проектиране, изграждане, монтаж и продажба на вентилационни и климатични системи.
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
  • Женевски конвенции
Когато разбрали, че бързият влак от София до Бургас пътува 8 часа, китайците били истински впечатлени от размерите на България...
На този ден 19.04   65 г. – разкрит е "Пизоновия заговор" срещу император Нерон. 548 г. – Тържествено е осветена базиликата Сан Витале в Равена от 27-ия епископ на...