За втори пореден ден районът на Орлов мост бе окупиран от протестиращи граждани, обявили се против приетите на второ четене промени в Закона за горите. Десетки от тях бяха арестувани, а числеността им надхвърляше 3000 души – осезаемо повече, отколкото през вчерашния ден. Отново преобладаващи бяха младежите, като присъстваха и майки с деца, възрастни хора и колоездачи. Достъпът им до булевард „Цариградско шосе“ обаче бе спрян от многочислена полиция и жандармеристи, които оградиха тълпата, за да не може да премине на платното.
Впоследствие все пак бе осъществен пробив в кордона и някои от демонстрантите излязоха на платното. Други преминаха през подлеза и се наредиха от другата страна на булеварда, също опитвайки се да нахлуят в охранявания от жандармеристите център. Със засилените опити за нахлуване дойдоха и първите сблъсъци между активисти и полицията, като на места се стигна до по-брутални действия на охранителните органи.
Въпреки това, с някои изключения, както демонстрантите, така и жандармеристите запазиха хладнокръвие и максимално толерантно поведение и до по-сериозни ексцесии не се стигна. Все пак напрежението доведе до периодични удари с палки и щитове, влачене на задържаните и по-грубо изтикване на някои от протестиращите. Намесиха се и спецчасти, както и конна полиция.
При всеки тласък на полицаите, активистите скандираха „Без агресия“, в опит да усмирят обстановката. Други лозунги, които хилядите гърла скандираха, бяха популярните и утвърдени от предишните акции „Долу Цеко от Алеко“, „Мафия“, „Оставка“, „Витоша“, „Искаме природа, не искаме бетон“ и „Всеки ден ще е така до победата“.
Блокадата на „Орлов мост“ продължи близо час и половина, като 14 тролея, движещи се в посока „Плиска“, спряха движението си. Над 6 превозни средства бяха спрели в другото платно, а немалко автобуси и тролеи обърнаха, след като водачите им забелязаха окупиралата шосето тълпа. Към 20:30 часа полицаите получиха заповед за разчистване на пътя, но протестиращите продължиха окупацията до малко след 21 часа, като заобиколиха разхлабения кордон и формираха „влакче“, което обикаляше по булеварда за радост на наблюдателите от двете отцепени страни.
Докато фокусът на вчерашния ден беше върху рождения ден на Бойко Борисов и своебразната „честитка“ от страна на демонстрантите, днес те се обърнаха към президента Росен Плевнелиев с искането той да наложи вето на Закона за горите. Именно поради това протестът в намален състав от близо 150 души продължи и през Президенството, където скандиранията бяха в същия дух, а обстановката бе по-скоро културна. Активистите бяха последвани от моторна полиция и няколко камиона жандармерия и бяха посрещнати от полицейски служители, разположени около сградата. Протестиращите окончателно се оттеглиха към 21:45 от институцията, обещавайки да излезнат по улиците отново утре.