Протоколът от заседанието на Фед показа вчера, че е налице нов проблем. Има риск от бързо прегряване на икономиката, което може да накара централната банка да повишава по-бързо лихвите.
Изборът на Тръмп за президент доведе до разгорещени дискусии относно несигурността за времето, размера и композицията на всички бъдещи фискални и други икономически политики и инициативи, както и как тези политики ще повлиаят на съвкупното търсене и предлагане.
Почти всички от Фед са сигнализирали, че рисковете нагоре за техните прогнози са се увеличили в резултат на перспективите за по-експанзионна фискална политика през следващите години.
Мнозина са отбелязали, че трябва да се продължи да се претеглят и другите рискове и несигурности спрямо икономическия растеж.
Сред низходящите рискове е посочена стойността на долара, която се очаква да нараства, финансовата уязвимост на някои чужди икономики и близостта на американските лихви до долната граница на нормалното. Някои са отбелязали и несигурността относно ръста на производството и потенциалните ефекти на пазара на труда върху предлагането на работна ръка и инфлацията.
За повечето представители на Фед, по-големите рискове за икономическия растеж идват от възможността за увеличение на цените на петрола, което ще доведе и до по-висока инфлация. Други обаче отбелязват, че поскъпването на долара ще продължи да държи ниска инфлацията.
Въпреки агресивните коментари от Фед, доларът падна на валутните пазари при теглене на печалби. Еврото проби съпротивата при 1.05 и следваща преграда е 1.0660. Долар/йена започна да консолидира и постави под натиск подкрепата при 116 йени за долар.