Германската индустрия настоява за единен пазар след „Брекзит“

10.07.2017 | 11:15
по статията работи: econ.bg
Мей е под силен натиск от страна на вътрешния пазар, след като загуби парламентарното си мнозинство по време на парламентарните избори миналия месец и е изправена пред призива да подаде оставката си
Германската индустрия настоява за единен пазар след „Брекзит“
Снимка: БГНЕС

Германските индустрии ще дадат приоритет на европейското единство по отношение на търговията с Великобритания след „Брекзит“, съобщиха бизнес лидери в интервюта пред в. "Обзървър". 

Британският министър по въпросите на „развода“ с Брюксел Дейвид Дейвис заяви, че германските предприятия, особено производителите на автомобили, ще окажат натиск върху германското правителство да запази търговията отворена с един от ключовите си пазари за износ, но две от най-големите индустриални групи в Германия вече отхвърлиха претенциите си. Дитер Кемп, председател на федерацията на германските индустрии, заяви: "Защитата на единния пазар, ключов европейски проект, трябва да бъде приоритет за Европейския съюз. 

"Отговорността на британското правителство е да ограничи щетите и от двете страни на канала. През следващите месеци ще бъде изключително трудно да се предотврати отрицателното въздействие върху британския бизнес в частност", добави той. Инго Крамър, председател на конфедерацията на германските асоциации на работодателите, добави, че достъпът до единния пазар "изисква приемането на четирите свободи на единния пазар“. 

"Обединеното кралство ще остане много важен партньор за нас, но ние се нуждаем от справедлива сделка и за двете страни, зачитайки този принцип", каза той. "Кохезията на останалите 27 държави-членки на ЕС има най-голям приоритет.

"Миналият месец Великобритания започна преговорите с ЕС, за да определи условията за раздялата си и да определи график за обсъждането на бъдеща сделка за свободна търговия. Премиерът Тереза ​​Мей иска да изведе Острова от единния пазар на ЕС и митническата област, за да ограничи свободното движение на хора и да сключи търговски споразумения с други страни. Тя получи подкрепа в събота, когато президентът Доналд Тръмп заяви, че САЩ ще направят "много силна" търговска сделка с Великобритания "много скоро" след „Брекзит“. 

Мей е под силен натиск от страна на вътрешния пазар, след като загуби парламентарното си мнозинство по време на парламентарните избори миналия месец и е изправена пред призива да подаде оставката си. 

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Събеседване: - Защо искате да работите при нас? - Аз съм счетоводител, с 20 години стаж, както и голям опит! - Колко преви 2+2? - А колко трябва да прави? - Кога ви е удобно да започнете?
На този ден 17.12   546 г. – Крал Тотила завладява Рим. 1538 г. – Папа Павел III отлъчва от църквата английския крал Хенри VIII. 1777 г. – Франция първа признава...