Германия иска нови правила за шистовия газ

05.06.2014 | 10:10
по статията работи: Мина Стойчева
Целта е да бъде забранено използването на химикали при добива
Германия иска нови правила за шистовия газ

В следващите седмици Германия ще представи изготвените от нея нови правила за добиване на шистов газ. Тяхната цел е да въведат по-сериозни ограничения от тези в САЩ. Мерките ще включват фокусиране на вниманието върху влиянието на фракинга върху околната среда и предвиждат забрана за използването му в райони, където водата е защитена. Още през изминалата година немските управляващи изразиха желание да се изготви нова законова рамка за шистовия газ, припомни „Ройтерс“.

До сега технологията включваше вкарването под високо налягане на вода и химикали в почвата. Според немците това поражда сериозни опасности за околната среда, включително застрашава питейната вода от отравяне. В близкото минало технологията беше използвана в Германия за добиване на газ, но от две години насам върху дейността има наложен мораториум.

Идеята на промените в Германия е да забранят използването на химикали, тъй като така се създават условия за „сериозен потенциален риск“. Германският министър на икономиката Зигмар Габриел потвърди, че целта е новите правила да бъдат готови в рамките на следващите няколко седмици.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
РАЙС ЕООД Търговия и сервиз на офис техника.
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
Интерлийз ЕАД Лизинг на оборудване, транспорни средства, леки автомобили и др.
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
  • Зимна приказка
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Събеседване: - Защо искате да работите при нас? - Аз съм счетоводител, с 20 години стаж, както и голям опит! - Колко преви 2+2? - А колко трябва да прави? - Кога ви е удобно да започнете?
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...