Ердоган: Забраната за Twitter трябва да бъде върната

08.04.2014 | 14:41
по статията работи: Мария Стоянова
Достъпът до сайта бе възстановен преди броени дни
Ердоган: Забраната за Twitter трябва да бъде върната

Турският премиер Тайип Ердоган смята, че решението на Конституционния съд за вдигане на забраната за достъп до социалната мрежа Twitter е било грешно и тя трябва да бъде върната, съобщава „Ройтерс“.

Решението на Конституционния съд за възстановяване достъпа до Twitter не е справедливо. То трябва да бъде преразгледано“, заяви Ердоган по време на парламентарна среща на партията му AK Parti.

Сайтът стана недостъпен на 21 март след като Ердоган каза, че ще „изкорени“ мрежата заради потока от анонимни публикации на аудиозаписи, уличаващи близкото му обкръжение в корупция дни преди националните избори.

Само преди дни в Турция отново бе блокиран сайтът за видеосподеляния Youtube. След като съдът реши да отмени забраната за достъп до платформата, сега отново наложи вето, докато не бъдат изтеглени 15 спорни видеозаписа. Сред тях е и този от заседание, посветено на националната сигурност, на което била обсъждана евентуална военна операция в Сирия.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Кооперативна охранителна фирма ООД КОФ ООД е специализирано дружество за комплексна охрана.
SIXENSE GROUP - СИКСЕНС ГРУП SIXENSE Group е глобална компания, базирана на 5 континента, развиваща...
Свободна Безмитна Зона – Бургас АД Първокласни мултифункционални складове, митническо агентиране.
Резултати | Архив
  • Зимна приказка
  • Зимна приказка
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Старият вампир извежда малкото вампирче за първото му среднощно пиршество. Набелязват жертва, малкото забива зъби и започва да смуче кръв, по едно време се спира и пита баща си: - Тате, до последна...
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...