Как трябва да изглежда успешният хотелски сайт?

28.07.2011 | 15:40
по статията работи: Апостол Апостолов
Ясната навигация и изчистеният дизайн са два от задължителните елементи
Как трябва да изглежда успешният хотелски сайт?

През последната година все повече хотелиери са проумeли факта, че е необходима промяна на сайтовете им, която да отговаря на съвременните потребителски изисквания. Познатата от миналото практика с постaвяне на две статични снимки с външен изглед и няколко кратки данни за хотела е нефункционална и хотелиерите активно търсят нови решения, за да не губят клиенти. Това сподели пред Econ.bg Петър Петров, търговски директор на eCommerceAcademy.net. Компанията е организатор на семинара "Хотелският уеб сайт днес", който се провежда днес в столицата.

Съвременният хотелски сайт задължително трябва да има лесна навигация, а уеб дизайнът му да бъде изграден така, че да задържа вниманието на потребителя, отбеляза Петров.

Препоръката на дизайнерите е заглавната страница на сайта да няма много цветове и да съдържа само най-важните неща за клиента - промоционални оферти, визия на стаите, контактна информация, които да бъдат видими още на пръв поглед.

Практиката показва, че най-удачен е вариантът, при който бутонът за търсене, телефонът за контакти или резервационната форма са разположени в горния десен ъгъл на заглавната страница на сайта.

Освен това водещите секции в сайта е препоръчително да бъдат с ясни и кратки имена. Не бива да се пренебрегва и шрифтът. Всеки хотел има лого, с което трябва да се съобрази цялостната визия на сайта, включително и текстът в него.

Добра идея е преди официално да се пусне или промени сайтът на хотела, собствениците да го предложат на вниманието на свои познати или роднини, от които да поискат мнение за неговата функционалност. Предполага се, че ако те имат затруднения с намиране на определен важен елемент, същият проблем ще имат и потребителите.

"Всеки един детайл на сайта трябва да създава усещането за атмосфера, стаите да "оживеят" в погледа на клиента. Независимо в коя точка на света се намира, той да почувства пулса и емоцията в разглеждания хотел", смята Петър Петров.

Необходим елемент в съврененния туристически сайт е системата за онлайн  резервации. Масовата практика у нас е да се резервиват стаи само по телефона, което е неефективно.

От организационния екип на семинара споделиха любопитен нагледен пример. Техни представители звъннали на телефона за резервация на 150 тризвездни български хотела, за да ги поканят за участие. Едва 15 от тях вдигнали при първото обаждане. При второто обаждане успели да намерят човек на рецепцията. Това показва как хотелите изпускат възможности за привличане на туристи, отбелязаха от eCommerceAcademy.net. В момента няма данни за това колко от нашите хотели са внедрили система за онлайн резервации.

Пазарът на онлайн търговия прохожда с бавни темпове. Наблюденията в последно време показват, че потребителите са активизирали туристическите покупки през интернет, беше отчетено още по време на семинара. Хората са започнали все по-често да търсят информация и да купуват през Мрежата туристически продукти, вместо да обикалят по туроператорските бюра. Според статистики на сайтовете за колективно пазаруване, българите предпочитат да си купуват в по-голяма степен почивки с отстъпка, отколкото примерно разкрасителни услуги и процедури.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Женевски конвенции
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Между приятели: - На кого е кръстена дъщеря ви Гертруда? - На дядо си Пенчо. - ?!? - Беше герой на труда....
На този ден 03.01   1431 г. – Бургундският херцог предава срещу 10 000 франка Жана д'Арк на англичаните. 1496 г. – Леонардо да Винчи извършва неуспешен опит с конструиран от него...