Пловдивската апелативна прокуратура, съвместно с областната дирекция на полицията в Стара Загора, е проверила всички постъпили сигнали за купуване на гласове при изборите за Общински съвет в град Казанлък, проведени на 21 юни. За първи път магистратите са разследвали и анонимни коментари в интернет-форумите, но проверката се оказала безплодна заради липсата на конкретни данни за нарушение на изборния закон, предаде Емил Кацаров, кореспондент на "М Сат" в Пловдив. Представители на 11 партии и коалиции влизат в новоизбрания Общински съвет на Казанлък. Общият брой на мандатите е 37, допълва Икономически портал на регион Стара Загора.
От общо 13 сигнала за купуване на гласове, 10 вече са приключили с отказ да се образува досъдебно производство, каза говорителят на пловдивската Aпелативна прокуратура Пенка Богданова. Тя уточни, че повечето жалби са били анонимни и на практика се оказало невъзможно да бъде проверена тяхната истинност.
Говорителят на областната дирекция на полицията в Стара Загора Йонка Георгиева категорично отхвърли възможността служители на реда да са участвали в купуването на гласове. Полицаите, охранявали изборите в Казанлък, са били привлечени от други населени, за да няма съмнения за нерегламентирани връзки между тях и местни бизнесмени.
Продължава проверката по 3 от постъпилите сигнали за купуване на избиратели. Подателят на едната жалба я оттеглил с твърдението, че подписът под нея не е негов. Според първоначалния сигнал до прокуратурата, представители на "Експерти за Казанлък", непосредствено преди вота превели на сметката на всички работещи в "Арсенал" АД по 100 лева като допълнително материално осигуряване.
До момента липсват неопровержими данни, че в Казанлък е имало търговия с гласовете на избирателите. Най-вероятно прокуратурата няма да образува нито едно наказателно производство за нaрушение на изборния закон.