МВФ очаква по-висок ръст в Румъния

12.04.2011 | 13:20
по статията работи:
Най-високи икономически показатели в региона през годината се очакват в Турция от над 4.5%, за България прогнозираният ръст е 3%
МВФ очаква по-висок ръст в Румъния

Международния валутен фонд очаква икономическият растеж в Румъния тази година да бъде с 1.5% по-висок от миналата. Международният валутен фонд е най-големия кредитор на Румъния и оценките на неговите експерти са определящи за икономическото й развитие, съобщава БНР.

Освен ръстът, с който ще се доближат стопанските темпове от преди две години, се очаква и спадане на безработицата до близо 7%, сега тя наближава 9 и повишаване цените на хранителните стоки с над 6%.

Вътрешното потребление ще бъде ограничено и поради фискалната политика на правителството, което задържа обезценяването на местната валута. По този показател потреблението в страната ще е относително най-ниското в Европа.

Най-високи икономически показатели в региона през годината се очакват в Турция от над 4.5%, за България прогнозираният ръст е 3%.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Женевски конвенции
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
Събеседване: - Защо искате да работите при нас? - Аз съм счетоводител, с 20 години стаж, както и голям опит! - Колко преви 2+2? - А колко трябва да прави? - Кога ви е удобно да започнете?
На този ден 21.02   1613 г. – Михаил Романов е избран за цар на Русия. 1719 г. – Улрика Елеонора се възкача на престола на Швеция и премахва абсолютната монархия в тази...