Новият министър в МОСВ - между икономическото развитие и околната среда

13.03.2013 | 13:55
по статията работи: Елица Елефтерова
Според Попов оглавеното от него министерство до момента е работило в консултативен режим
Новият министър в МОСВ - между икономическото развитие и околната среда

Служебният министър на околната среда и водите Юлиан Попов обеща да използва неправителствените организации повече, отколкото те него. Това заяви той при приемането на поста от бившият вече министър Нона Караджова, съобщават от пресцентъра на ведомството.

Според Попов оглавеното от него министерство до момента е работило в консултативен режим. Попов каза, че ще работи в конструктивен диалог с гражданския сектор. Новият министърът се зарече, че ще отговори на очакванията на обществото като създаде консултативен съвет към ведомството.

От своя страна бившият министър Нона Караджова заяви: "Оставям силен екип от професионалисти, които ще са вашите стълбове. От министерство с изключително много проблеми, което поех в средата на 2009 г., в момента във ведомството има ред и стабилност”.

В отговор Попов каза, че запазването на стабилността и ефективността в министерството нямало да бъде трудна задача. "Ще имате много трудната задача да пазите баланса между икономическото развитие и околната среда”, зави Караджова и заяви готовност да помага на наследника си.

Припомняме, няколко дни след като подаде оставка кабинетът, депутатите приеха законодателни промени, с които се забранява строителството върху дюни. С промените в Закона за устройството на Черноморското крайбрежие се налага пълна забрана на строителството на всички територии в зона А и зона Б по Черноморското крайбрежие, в които има дюни.

В закона е записан и двугодишен отлагателен срок за влизане в сила, за да могат започнатите строежи да бъдат завършени по одобрените вече планове. Друга промяна в Закона за устройството на Черноморското крайбрежие е облекчената процедура за концесия на плажовете.

Именно заради строителството по Черноморието през 2012 година имаше множество протести на екозащитници и граждани, които заедно с протестите срещу строежите в планините бяха едни от най-мащабните през отминалата година.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Зимна приказка
  • Женевски конвенции
Блондинка звъни на оператора си: - Извинете, не ми работи интернетът... - А вие с рутер ли сте? Кратко мълчание... - Не, сама съм!!!
На този ден 13.02   1633 г. – Галилео Галилей пристига в Рим за своя процес пред Инквизицията. 1689 г. – Уилям III е провъзгласен за крал на Англия. 1777 г. – Арестуван е...