Решението на депутатите да не задължат БНБ да оздравява финансови институции с отрицателен капитал е прибързано и е лош сигнал към банковата система. Така Румен Петков от АБВ коментира пред БНР решението на народните представители да дадат заден ход за оздравяването на КТБ АД.
Според него остават много премълчани факти по казуса с "Корпоративна търговска банка" АД. Бившият вътрешен министър заяви, че не е ясно и досега защо управляващите спасиха друга финансова институция, а не предприеха тези действия спрямо КТБ АД. "При КТБ министърът на финансите Петър Чобанов, който сега е депутат от ДПС, блестеше с отсъствието си", заяви политикът.
Въпросителна остава и защо централната банка бездейства през цялото време. Неясна остава и ролята на прокуратурата в случая, смята Петков. "Не разбрах защо бягаме от анализа при фалит на банката какво губи държавата и при оздравяване на банката какво губи държавата, при фалит на банката какво печелят спестителите и българската икономика и какво печелят при оздравяване", коментира той.
Петков подчерта, че се пази мълчание и за това колко е точният брой на общините, които имат сметки в КТБ АД. Не знаем българският бизнес какви капитали има в банката. Никой не се наема да анализира ударът върху българската икономика, но на база на реални данни", коментира той.