През юни Северна Корея промени „Десетте правила“ , съставляващи идеологическата система на страната, съобщават азиатски медии. Правилата са въведени за първи път през април 1974 г., когато властта поема Ким Чонг Ил , и не са променяни от тогава до сега.
Промените предвиждат, че Северна Корея и Работническата партия ще бъдат "поддържани живи завинаги от кръвната линия на Баекду“. Баекду е най-високата планина на корейския полуостров, а „кръвната линия на Баекду“ е референция към семейството на Ким Чен Ун, върховен лидер на държавата.
Той пое управлението в края на 2011 г. след смъртта на баща си Ким Ир Сен и така стана третият ръководител на страната от 1948 г. Основателят на Северна Корея и дядо на Ким Чон Ун, Ким Ир Сен, е известен с установения в държавата култ към личността му и вписването му в конституцията като „вечен президент“.
В допълнение към промяната на десетте принципа, Пхенян добави и предупреждение срещу буржоазията, най-вероятно провокирано от засиленото чуждестранно влияние от Южна Корея и Китай.
Препратки към социализъм и комунизъм също са премахнати от официалния текст и заменени с „juche революция“ - вяра, която е в основата на политиката на Северна Корея и постулира нейните жители като господари на държавната съдба.
Наблюдатели виждат в промените знак, че Ким Чон Ун все още трябва да легитимира властта си.