Словения е с най-висока, а Македония – с най-ниска заплата в региона

05.08.2018 | 10:00
по статията работи: econ.bg
Словения с месечна нетна заплата от 1 077,77 евро за май 2018 г. е страната в региона с най-високи доходи. Това е и единствената заплата в региона, която е над 1 000 евро
Словения е с най-висока, а Македония – с най-ниска заплата в региона
Снимка: БГНЕС

Македония е с най-ниската средна работна заплата в региона на страните от бивша Югославия, а Словения е начело на списъка, съобщи МИА по данни на анадолската агенция.

Словения с месечна нетна заплата от 1 077,77 евро за май 2018 г. е страната в региона с най-високи доходи. Това е и единствената заплата в региона, която е над 1 000 евро.

Средната заплата в Македония през май тази година е била 399,28 евро (24 509 денара), според проучване. Най-голямо увеличение на средната нетна заплата е регистрирано в Хърватия.

Там заплатата се е увеличила с 71,42 евро и е достигнала 866,95 евро в сравнение със същия период на миналата година. В Черна гора средната заплата през юни е 511 евро.

През май в Босна и Херцеговина заплатата е 448,59 евро, а в Сърбия - 426 евро. В Черна гора средната заплата през юни спрямо предходния месец е намаляла с 0,2%, докато спрямо същия месец на предходната година се е увеличила с 0,2%. Единствена Словения през тази година регистрира излишък във външната търговия.

 

 

 

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
Венто - К ООД Проектиране, изграждане, монтаж и продажба на вентилационни и климатични системи.
РАЙС ЕООД Търговия и сервиз на офис техника.
Резултати | Архив
  • Женевски конвенции
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
-  Тате, защо Земята се върти? -  Как така се върти, бе! Да не си ми изпил ракията?
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...