Случката с КТБ е една национална трагедия, тъй като има хора, които са на хапчета и човек, който почина. Става дума за страшно много хора, които си скъсаха нервите в истинския смисъл на думата. Това обясни един от вложителите в Корпоративна търговска банка Александър Христов.
„Мнението ми около цялата случка с КТБ е, че има правосъдни органи, които трябва да се занимават, ако е имало измами и престъпления. Не са хората тези, които трябва да са потърпевши от цялата история. Това са хора с платени данъци, нормални вложители, които са се доверили на това, че КТБ е четвъртата по големина банка, която редица години наред получава наградата „Банка на годината”, обясни Христов, цитиран от агенция „Фокус“.
Според него не може да се търси отговорност на хората за това, че са си вложили парите в рекламирана в обществото банка, която се води за една от най-стабилните.
„Концепцията ни е за финансова стабилност на цялата система като цяло. Не мога да измеря в проценти шанса за това, около което се обединихме с политическите сили, че наистина ще се случи, но това зависи изцяло от нашите управляващи. Ако те удържат на думата си, това ще се случи, ако не го направят, няма да се случи”, поясни Христов. Той допълни още, че до момента намеренията на всички партии, с които се е видял са да действат в една посока, а именно оздравяването на КТБ.
Част от вложителите в банката вече разпънаха палатков лагер в знак на протест срещу бездействието на БНБ по казуса с банката под специален надзор.