Създаваме Съвет за сътрудничество с Румъния

12.10.2011 | 17:07
по статията работи:
Двете страни подписаха 6 документа по време на съвместно правителствено заседание в Букурещ
Създаваме Съвет за сътрудничество с Румъния

Правителствата на България и Румъния проведоха днес съвместно заседание в Букурещ, на което бяха подписани 6 документа за сътрудничество - декларации, меморандуми, споразумения, в областта на отбраната, вътрешните работи, икономиката, околната среда и социалната политика, предаде БТА.

Премиерите на България Бойко Борисов и на Румъния Емил Бок подписаха политическа декларация за създаването на Съвет за сътрудничество на високо равнище между двете страни.

Сред подписаните документи има и такива, които подпомагат охраната на общата граница на двете граници, както и на черноморската граница, посочи премиерът Бойко Борисов след подписването им.

"Европа може да е спокойна, защото ние и сега охраняваме перфектно нашите граници. Има държави-членки на Шенгенското пространство, които могат да се поучат от нас в това отношение", допълни българският премиер.

"Ясно е, че България и Румъния подхождат прагматично към взаимното сътрудничество, с подписването на тези документи, които се отнасят до решаването на конкретни проблеми, каза премиерът на Румъния Емил Бок.

Двете делегации са обсъдили строителството, освен на моста на река Дунав при Видин - Калафат, така и изграждане на мостове при Силистра - Кълъраш и при Оряхово - Бекет. Обсъждани са били и строителството на нови ВЕЦ по Дунав, строеж на газова връзка при Русе - Гюргево.

И двете страни са участници в проекта за изграждане на газопровода НАБУКО, отбеляза Емил Бок. Добър шанс за оползотворяване на Дунавската стратегия са и развитието на съвместни туристически и културни проекти, каза Бок.

Директорът на НАП Красимир Стефанов обсъди с румънските си колеги различни възможности за ограничаване на ДДС-измамите. Преди няколко месеца северната ни съседка въведе т.нар. "обратно начисляване" на ДДС за сделки със зърно, което сведе до минимум измамите. При тази практика на облагане длъжният да внася ДДС е не продавачът, а купувачът. Ревизорите много лесно могат да установят кой е последният по веригата.

Подобен механизъм ще се опитаме да въведем и в България, коментира за БНР Красимир Стефанов. За това обаче ще е нужно разрешение от Брюксел.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
Интерлийз ЕАД Лизинг на оборудване, транспорни средства, леки автомобили и др.
Кооперативна охранителна фирма ООД КОФ ООД е специализирано дружество за комплексна охрана.
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
Мъж е в бара, пие и изглежда навъсен. - Какво ти е на теб? – пита барманът. - Бях женен три пъти и три пъти станах вдовец. Барманът иска да знае подробности. - Ами, първата се отрови с...
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...