Хампарцумян: Падането на ДДС за хляба няма да намали цената му

23.05.2022 | 11:35
по статията работи: econ.bg
Въпреки падането на ДДС за хляба, това няма да намали цената му, заяви пред Нова тв банкерът Левон Хампарцумян. Според него мярката ще даде възможност на бизнеса да спечели малко повече или да покрие някои разходи
Хампарцумян: Падането на ДДС за хляба няма да намали цената му
Снимка: под лиценза на creative commons

Въпреки падането на ДДС за хляба, това няма да намали цената му, заяви пред Нова тв банкерът Левон Хампарцумян. Според него мярката ще даде възможност на бизнеса да спечели малко повече или да покрие някои разходи.

„Производството и търговията с хляб в много голяма степен е в сивата зона и държавата много трудно успява да се пребори. Мярката има смисъл от гледна точка на изсветляване”, заяви банкерът. Според него обаче подобна мярка не може да остане прекалено дълго.

„В момента ние не сме в криза. Българската икономика расте, експортът расте, безработицата е ниска. Заплатите догонват икономическия успех, не обратното”, Хампарцумян.  

Банкерът коментира още, че в момента не става въпрос само за криза след COVID и войната. „Дошло беше време веригите за доставка да се скъсяват, да се направят по-устойчиви”, смята той.

„Утре ще се взимат стратегически решения – къде ще бъдат разположени производствени мощности, важна инфраструктура. Ако нашата позиция е неустойчива, това означава, че други, които изглеждат по-устойчиви и мотивирани, да получат повече, отколкото ние”, заяви Левон Хампарцумян.

 

 

 

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Женевски конвенции
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
Събеседване: - Защо искате да работите при нас? - Аз съм счетоводител, с 20 години стаж, както и голям опит! - Колко преви 2+2? - А колко трябва да прави? - Кога ви е удобно да започнете?
На този ден 06.02   1623 г. – Франция, Савоя и Венеция сключват съюзен договор, насочен против Испания. 1788 г. – Масачузетс става 6-ия щат на САЩ. 1819 г. – Британският...