Швеция няма нищо против да има финансови ограничения за хедж фондовете

12.11.2009 | 16:13
по статията работи: econ.bg
Предложенията за финансовия сектор ще бъдат включени в Директивата за мениджърите на алтернативни инвестиционни фондове (AIFM) и могат да се оповестят официално най-рано в края на тази седмица
Швеция няма нищо против да има финансови ограничения за хедж фондовете

 

Шведското председателство на ЕС загатна, че подкрепя ограничаването на премиите, бонусите и заплащането на управителите на хедж фондове по подобие на това, обсъждано за европейските банкери, предаде EUobserver. Предложенията за финансовия сектор ще бъдат включени в Директивата за мениджърите на алтернативни инвестиционни фондове (AIFM) и могат да се оповестят официално най-рано в края на тази седмица.

AIFM беше публикувана от Брюксел преди началото на лятото и цели затягането на правилата в определени части от европейския финансов сектор, които в момента не са урегулирани сериозно. В момента европейските законодатели разглеждат възможностите за подобрение на законите за капиталовите изисквания на банките, за да намалят заплащането и премиите на банкерите.

Основната гледна точка във възраженията на хедж фондовете срещу такова ограничаващо ги законодателство е, че хедж фондовете не са получавали държавна помощ за разлика от банковия сектор. И докато хедж фондовете се считат за не толкова големи виновници за финансовата криза, то големите капитали, които контролират, вече са в полезрението на законодателите, които искат дейността им да излезе на светло. Хедж фондовете, регистрирани в ЕС, са оценени на 2 трилиона евро в края на 2008 година. Това кара политиците да се страхуват, че колапсът на голям фонд може да дестабилизира сектора.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Зимна приказка
-  Тате, защо Земята се върти? -  Как така се върти, бе! Да не си ми изпил ракията?
На този ден 20.01   1320 г. – Херцог Владислав I става крал на Полша. 1600 г. – Светата инквизиция признава Джордано Бруно за еретик. 1841 г. – Китай отстъпва Хонконг на...