500 училища ползват електронен дневник 1

02.02.2012 | 17:14
по статията работи: Ралица Стоянова
Системата комуникира с родителите чрез обаждане, sms или e-mail
500 училища ползват електронен дневник
Снимка: Sxc.hu

Над 800 учебни заведения са заявили желание да ползват услугата електронен дневник "InfoServ® e-School” от началото на учебната година досега. От тях към края на първия учебен срок са включени над 500.

14 000 учители попълват събитията в електронния дневник, a родителите на над 150 000 деца в над 280 населени места имат ежедневен достъп до информацията. Тя може да се получи с автоматично гласово известяване по телефон на единен за цялата страна номер 0882 818905 (без добавена стойност). Предвидена е възможност за прослушване на гласови съобщения, записани от преподавателите.

Наред с гласовото уведомяване електронният дневник комуникира с родителите и чрез SMS и е-mail съобщения. Те съдържат информация за получена оценка, отсъствие или забележка и се изпращат в реално време при въвеждане на данните от училището.

Според направената статистика само за 3 месеца в училищата, внедрили електронния дневник, има спад с 30% на неизвинените отсъствия, твърдят от фирмата, разработила и предоставяща дневник Infoserv. В рамките на първия учебен срок училищата в системата генерират средно по 100 справки, спомагащи управлението на учебния процес.



Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари 3
Подреди по: Най-нови | Най-стари

Иван Василев 03.02.2012 | 10:44
Идеята е интересна. Но имам няколко въпроса? 1. Простата сметка показва че родителите на 150000 деца са около или малко по-малко 300000 души. От описанието на програмата в сайта на фирмата прочетох, че всеки родител за да получава тази информация по смс трябва да се абонира със 6 лв за всеки 100 смс-са (които вероятно ще свършат за около месец-два) и да заплаща разговори по мобилния си телефон, ако желае да чуе информацията по телефона, макар и без увеличение на тарифата. Това означава че всеки родител трябв да заплати около или над 30 лв абонамент за смс-си за учебна година + проведените разговори по мобилен или друг телефон, да речем общо около 50 лв годишно. 300000*50 = 15 000 000 лв. Та питам аз, не е ли това твърде скъпо удоволствие за и без това изнемогващите родители, които се опитват да образоват децата си? Не е ли това всъщност амбулантна търговия на смс и други услуги на мобилните оператори, умело прикрита зад хипотетични ползи за българските ученици? 2. Защо тази програма не предлага никакви услуги за учениците? Нали именно те трябва да получават актуална информация за домашните работи и очакваните от учениците резултати? Може би защото нямат достатъчно средства за смс абонамент? 3. Аз като родител какво да правя със спорадичната информация от да речем 500 смс-са, половината от тях за оценки, 1/4 за отсъствия и 1/4 за забележки например? За да видя цялостната картина за моето дете: а) трябва да имам телефон който съхранява хиляди смс-си б) измежду всички тях трябва да открия тези които са свързани с детето ми (а аз имам две деца) в) трябва да препиша тази информация в някаквъв табличен или друг вид и да я систематизирам - по дати, предмети ... И ако всичко съм преписал абсолютно точно и вярно да направя връзката със събитията повлияли на моето дете. Кой ще ме компенсира за изгубеното време, при положение че съм дал и пари? 4. Проверих на сайта на фирмата класацията на 50-те училище които най-често и интензивно използват програмата. Всъщност това е и причината да напиша този коментар. Училището в което учи едното ми дете е посочено в класацията между 10 и 15 място, при положение, че и учителите и родителите бяхме много недоволни миналата година и от тази учебна година програмата изобщо не се използва в училището. Училището в което учи другото ми дете също не използва програмата от тази учебна година и се намира по-надолу в класацията. Е, кого заблуждаваме за 500 училища и 150 000 ученика и 14000 учителя и защо, питам аз? Силно се надявам, че учителите и родителите в България са достатъчно грамотни понастоящем за да не се хващат на всеки подобен кьорфишек. Шаран на бастун не кълве. Пробвал съм:)
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
Между приятели: - На кого е кръстена дъщеря ви Гертруда? - На дядо си Пенчо. - ?!? - Беше герой на труда....
На този ден 20.01   1320 г. – Херцог Владислав I става крал на Полша. 1600 г. – Светата инквизиция признава Джордано Бруно за еретик. 1841 г. – Китай отстъпва Хонконг на...