97% от жилищата у нас се обитават от собствениците им

05.03.2010 | 16:05
по статията работи:
В МРРБ се проведе работна среща на тема: "Перспективи на масовото българско жилище"
97% от жилищата у нас се обитават от собствениците им

97% от жилищата в България са обитавани от собствениците им. Това поражда редица проблеми при стопанисването на тези сгради поради невъзможността на собствениците да инвестират необходимите средства за това.

Невъзможността да се поддържат многоетажните апартаментни сгради у нас, поради липса както на подходяща нормативна уредба, така и на икономически възможности на собствениците, води до постоянно влошаване на състоянието и нарастване на текущите разходи. Това беше отчетено по време на днешната работна среща в МРРБ на тема: "Перспективи на масовото българско жилище".

Участниците във форума - експерти от МРРБ, Агенцията за енергийна ефективност, Националния център за териториално развитие, Българска жилищна асоциация, жилищна корпорация Вонброн, Холандия и др. обсъждаха проблемите и финансовите механизми за обновяването и управлението на жилищните сгради.

Разгледани бяха възможностите за изграждане на социални жилища и приложимостта на европейските практики в България, информира МРРБ.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Кооперативна охранителна фирма ООД КОФ ООД е специализирано дружество за комплексна охрана.
Интерлийз ЕАД Лизинг на оборудване, транспорни средства, леки автомобили и др.
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
Резултати | Архив
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Зимна приказка
Когато разбрали, че бързият влак от София до Бургас пътува 8 часа, китайците били истински впечатлени от размерите на България...
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...