Опасенията за по-нататъшна ескалация на търговския спор между Китай и САЩ запазиха долара стабилен в сряда, като печалбите се затвърдиха през нощта, след като инвеститорите прибраха активите на сигурно убежище, включително и заради доходността на американските държавни дългови книжа.
Загубите на еврото от предишната сесия също допринесоха за подкрепата на долара, тъй като анализаторите предупредиха, че политическото бъдеще на блока е по-голям риск за единната валута, отколкото несигурността около икономиката на еврозоната.
Спрямо кошницата от шестте основни валути, доларът беше стабилен на ниво от 97.929 пункта, след като завърши с повишение от 0.3% за една нощ. Индексът на долара нарасна с 0.45% от двугодишния си връх от 98.371 пункта миналия четвъртък и все още е с ръст от 1.8% от началото на годината.
Доларът се задържа дори след резкия спад на доходността на 10-годишните държавни облигации на САЩ, която достигна 2.240%, най-ниската от септември 2017 година насам, след като във вторник отчетоха 2.245%.
Еврото поскъпна с 0.04% до 1.1165 щатски долара, като по време на предишната сесия загуби близо 0.3%. Общата европейска валута остана се отдалечи от двегодишното си дъно от 1.11055 щатски долара, достигнато миналия четвъртък.
Йената не се промени съществено, движи се около нивото от 109.38 йени за долар, след като спадна за една нощ, заради понижението на доходност на облигациите на САЩ и след като президентът Доналд Тръмп заяви в понеделник, че очаква Япония и САЩ да обявят търговско споразумение "вероятно през август".
Йената, която се възприема като стабилна валута-убежище по време на геополитически или финансов стрес, тъй като Япония е най-голямата страна-кредитор в света, спадна с 0.2% от тримесечния си връх от 109.02 йени за долар, достигнат на 13 май.
И въпреки че австралийският долар се повиши с 0.1% до 0.6930 щатски долара през ноща, все още е с 0.9% под най-ниското си ниво от 0.6665 щатски долара от края на миналата седмица.