Цените на петрола продължават да се понижават

28.05.2020 | 11:15
по статията работи: econ.bg
Стойността на юлския фючърс за петрола сорт Brent на лондонската борса ICE Futures тази сутрин е на ниво от 34,14 долара за барел, което е с 0,6 долара или с 1,73 % под цената при затварянето на предишната сесия
Цените на петрола продължават да се понижават
Снимка: под лиценза на creative commons

Петролът поевтинява активно по време на търговията в четвъртък в резултат на информацията за по-значителен от очаквания ръст на запасите от петрол в САЩ, а също и поради опасенията, че Русия можа да намали понижението на добива през юли.

Стойността на юлския фючърс за петрола сорт Brent на лондонската борса ICE Futures тази сутрин е на ниво от 34,14 долара за барел, което е с 0,6 долара или с 1,73 % под цената при затварянето на предишната сесия. Според резултатите от търговията в сряда, цената на юлския договор се понижи с 1,43 долара или с 3,95 %.

Фючърсът за петрола сорт WTI на NYMEX намалява с 1,05 долара или с 3,2 % - до 31,76 долара за барел. През вчерашния ден цената на договорите се сви с 1,54 долара или 4,48 %.

Експертите сега се притесняват, че по-високите цени на петрола може да се превърнат в пречка при ограничаването на добива. Не по-малки са притесненията и на търговците, но от политическите новини, свързани с нови търговски войни и коронавируса.

Според данните на Американския институт за петрол (API) запасите от петрол в сряда през седмицата, завършваща на 22 май са се увеличили с 8,7 млн. барела на ден, на бензин – с 1,1 млн. барела, а на дестилати – с 6,9 млн. барела. Резервите на терминала в Кушинг са спаднали с 3,4 млн. барела. По-късно днес се очаква и официалният доклад на министерство на енергетиката на САЩ.

Междувременно международната рейтингова агенция Moody's понижи средносрочнта прогноза за цената на петрола до 45-65 долара за барел от 50-70 долара за барел. Пандемията Cоvid-19 ускори структурните изменения при световното потребление на нефт, което намалява необходимостта от разработката на находища с висока себестойност на добив в подкрепа на производствените обеми през следващите 3 до 5 години, смятат от Moody's

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Блондинка звъни на оператора си: - Извинете, не ми работи интернетът... - А вие с рутер ли сте? Кратко мълчание... - Не, сама съм!!!
На този ден 07.01   1558 г. – Франция завладява Кале, последното владение на Англия в континентална Европа. 1566 г. – Започва понтификатът на папа Пий V. 1598 г. – Борис...