Цените на петрола тази сутрин се връщат към ръст

12.07.2019 | 10:30
по статията работи: econ.bg
Септемврийският фючърс за петрола сорт Brent на борсата ICE Futures тази сутрин поскъпва с 0,42 долара или 0,63 % - до 66,94 долара за барел. В четвъртък стойността се понижи с 0,49 долара и при затварянето бе 66,52 долара за барел
Цените на петрола тази сутрин се връщат към ръст
Снимка: под лиценза на creative commons

Цените на двата основни сорта петрол тази сутрин се връщат към ръст. В четвъртък петролът леко поевтиня след прогнозата на ОПЕК и новините около появилите се нови проблеми в търговските преговори между САЩ и Китай. 

Септемврийският фючърс за петрола сорт Brent на борсата ICE Futures тази сутрин поскъпва с 0,42 долара или 0,63 % - до 66,94 долара за барел. В четвъртък стойността се понижи с 0,49 долара и при затварянето бе 66,52 долара за барел.

Котировките на фючърса за петрола сорт WTI за август на борсата NYMEX се повишава с 0,36 долара или 0,6 % - до 60,56 долара за барел. Според данните от предишната сесия, цената намалява с 0,23 долара или 0,38 % и завърши на ниво от 60,20 долара за барел.

В сряда цената на Brent и WTI се повиши до най-високото си ниво от месец май. 

ОПЕК от своя страна запазва очакванията си за ръст на търсенето на петрол през 2019 г. с 1,14 млн. барела на ден – до 99,87 млн. барела на ден. През 2020 г., според прогнозата, потреблението на петрол ще се увеличи с 1,14 млн. барела на ден. Тоест, търсенето на петрол в света ще надхвърли нивото от 100 млн. барела на ден и ще достигне 101,1 млн. барела на ден, се казва в отчета на ОПЕК.

Наблюдателите на пазара напоследък са притеснени от увеличаващите се неясноти около петролния пазар. 

Влияние върху пазара оказват и търговските отношения САЩ – Китай. В четвъртък президентът на САЩ Доналд Тръмп отново се изказа остро срещу китайската страна по отношение на очакванията за изкупуване на селскостопанска продукция от САЩ. 

В допълнение участниците на пазара днес ще следят внимателно новините за бурята в Мексиканския залив, за която вече има очаквания, че ще прерасне в ураган. Спирането на дейността на сондажните платформи там продължи и в сряда – 53 % от нефтодобивните и 45% от мощностите за добив на газ са спрени, сочат данните на службата за сигурност и екоконтрол на САЩ.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
SIXENSE GROUP - СИКСЕНС ГРУП SIXENSE Group е глобална компания, базирана на 5 континента, развиваща...
Интерлийз ЕАД Лизинг на оборудване, транспорни средства, леки автомобили и др.
Holiday Inn Sofia A warm "Welcome" to Sofia's newest 5 Star hotel.
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
Когато разбрали, че бързият влак от София до Бургас пътува 8 часа, китайците били истински впечатлени от размерите на България...
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...