ИКЕА ангажира още 5 хил. фермери от Уганда в инициативата си за социални предприемачи

25.02.2019 | 15:00
по статията работи: econ.bg
Близо 13 000 фермери доставят кафеените зърна Aрабика за производство на серията кафе PÅTÅR на компанията
ИКЕА ангажира още 5 хил. фермери от Уганда в инициативата си за социални предприемачи
Снимка: под лиценза на creative commons

Броят на земеделските производители, които участват в социалната бизнес инициатива в региона на Бели Нил в Уганда, е нараснал с над 60%, обяви ИКЕА. Проектът стартира с 8,000 фермери през есента на 2017 г. А на следващата година ИКЕА представи специалното си кафе PÅTÅR – 100% Арабика с произход от района на Бели Нил в Уганда. Към днешна дата почти 13 000 фермери доставят кафените зърна Aрабика за производство на PÅTÅR.

PÅTÅR е висококачествено, средно изпечено кафе, с фини нотки на ванилия и шоколад, за чиято направа са използвани единствено кафени зърна с произход от региона на Бели Нил в Уганда.  То е органично и UTZ сертифицирано. Клиентите могат да проверят произхода на своето кафе  PÅTÅR онлайн, като въведат срока на годност от опаковката в тракера UTZ / IKEA - https://www.utzcertified.org/ikea/. 

ИКЕА е първият ритейлър, направил широкодостъпно кафето, което се отглежда в региона на Бели Нил. Благодарение на доставчика на компанията и чрез глобалната магазинна мрежа на ИКЕА, всяка година висококачественото кафе от региона на Бели Нил достига до 680 милиона клиенти по света.

С производството на PÅTÅR ИКЕА подкрепя местния проект за социален бизнес в Уганда

Въпреки че Уганда е най-голямата страна износителка на кафе в Африка, кафе-индустрията й се състои предимно от голям брой дребни земеделски производители, които често са изправени пред сурови бизнес реалности. Не е лесно да се управлява печеливша ферма с малки ресурси. С производството на PÅTÅR ИКЕА подкрепя местния проект за социален бизнес, който работи в тясно сътрудничество с фермерите и общностите за производство на кафе, за да се повиши нивото на менажиране на стопанствата и финансите им, както и да подобри в дългосрочен план практиките за изкупуване на кафе и следователно семейните дейности. 

„Когато посетих местния екип в Уганда, разбрах колко много ги мотивира фактът, че сега кафените им зърна се продават в ИКЕА по цял свят. Нашият ангажимент допринася за това земеделските производители на кафе да могат да получават стабилни доходи и да имат достъп до световния пазар, което от своя страна отваря нови възможности за техните семейства и общности. Това е проект, от който печелят всички страни. Гордея се, че можем да предложим на клиентите си това специално висококачествено  и вкусно кафе от региона на Бели Нил“ , коментира Азалиа Мапомбер, специалист социално въздействие в IKEA Food Services AB . 

Водейки се от визията си за създаване на по-добър живот всеки ден, през последните шест години ИКЕА си партнира със социални предприемачи, които се фокусират върху уязвимите общности и малцинствените групи. Понастоящем компанията има партньорства със социални предприемачи в 26 държави - от Индия, Тайланд, Румъния и Йордания, до Швеция и САЩ. Чрез тях днес ИКЕА допринася за икономическото израстване на повече от 15 600 души, като подобрява условията за препитанието им.

 

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Интерлийз ЕАД Лизинг на оборудване, транспорни средства, леки автомобили и др.
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
Holiday Inn Sofia Добре дошли в най-новия 5-звезден хотел в София.
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
Блондинка звъни на оператора си: - Извинете, не ми работи интернетът... - А вие с рутер ли сте? Кратко мълчание... - Не, сама съм!!!
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...