Бил Гейтс бе избран за член на Китайската академия по инженерни науки

27.11.2017 | 09:15
по статията работи: econ.bg
Гейтс е номиниран за работата си по проекта TerraPower — компания която разработва перспективен ядрен реактор, работещ на принципа на бягащата вълна
Бил Гейтс бе избран за член на Китайската академия по инженерни науки
Снимка: под лиценза на creative commons

Основателят на „Майкрософт” и мултимилиардер Бил Гейтс бе избран за член на Китайската академия по инженерни науки, съобщи сайтът на академията. Гейтс е номиниран за работата си по проекта TerraPower — компания която разработва перспективен ядрен реактор, работещ на принципа на бягащата вълна.

Милиардерът е един от 18-те нови чуждестранни членове на академията и единственият, който не работи в университета или изследователския институт.

В края на 2015 година TerraPower подписа с китайската държавна корпорация по атомна енергетика CNNC (China National Nuclear Corporation) меморандум за взаимно разбирателство в развитието на технологията на реактора на бягаща вълна.

През март 2017 компаниите се договориха за разширяване на сътрудничеството и подписаха договор за създаване на съвместно предприятие Global Innovation Nuclear Energy Technology Cо. Компаниите планират и да комерсиализират технологията за изработване на този тип реактори.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Holiday Inn Sofia A warm "Welcome" to Sofia's newest 5 Star hotel.
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
Венто - К ООД Проектиране, изграждане, монтаж и продажба на вентилационни и климатични системи.
Резултати | Архив
  • Женевски конвенции
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
  • Зимна приказка
Иванчо пита вкъщи: - Тате, как разговарят змиите? Бащата поглежда тъщата и подхвърля: - Защо мълчиш? Детето се интересува!..
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...