Строителният бранш внася работници от Турция, нашите са на Запад

06.03.2024 | 16:05
по статията работи: econ.bg
С наемането на работници от трети страни се запълниха огромни пробойни на трудовия пазар, като най-търсени в строителния сектор са турските строители
Строителният бранш внася работници от Турция, нашите са на Запад
Снимка: под лиценза на creative commons

„Добрите строители в Турция вече получават по 1700-1800 евро на месец. За да мога да сформирам бригада за изграждането на нова кооперация в България, аз им гарантирам по 2 500 евро на месец“, споделя Джем Екремоглу, който осигурява турски строителни бригади за обекти в София и Пловдив.

С наемането на работници от трети страни се запълниха огромни пробойни на трудовия пазар, като най-търсени в строителния сектор са турските строители.

„Много ваши опитни майстори заминаха на Запад и тук има огромен дефицит на качествени специалисти и на работна ръка като цяло. Добри фаянсаджии, например, в България вече работят за депутатски заплати.

Ние от Турция водим зидари, мазачи, кофраджисти, както и бригади за гипс картон, шпакловка, фаянс, теракот, боядисване“, допълва Екремоглу, цитиран от 24rodopi.com.

В момента на трудовата борса се търсят строителни работници – боя и шпакловка, за 2 400 – 2 800 лева бруто, до кофражисти за 4 500 лева брутна заплата. Много са и офертите за работа в Западна Европа.

 

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Женевски конвенции
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Мъж е в бара, пие и изглежда навъсен. - Какво ти е на теб? – пита барманът. - Бях женен три пъти и три пъти станах вдовец. Барманът иска да знае подробности. - Ами, първата се отрови с...
На този ден 23.01   393 г. – Римският император Теодосий I провъзгласява 9-годишния си син Хонорий за съимператор. 1482 г. – Излиза първото печатно издание на Петокнижието. 1556...