70-75% от приходите в туристическия сектор са от морски туризъм

24.10.2005 | 17:34
по статията работи: econ.bg
България трябва да развива културно-историческия си туризъм, счита председателят на ИСС

 

България трябва да развива културно-исторически туризъм, защото той е уникален. В момента се развива и се разчита предимно на морския туризъм, от който приходите през изминалия летен сезон са 70-75% от приходите в туристическия сектор. Това заяви председателят на Икономическия и социален съвет (ИСС) доц. Лалко Дулевски по време на конференция на тема "Социално-икономически проблеми на културния търизъм в България".

Форумът, който се проведе днес, 24 октомври 2005 г., в Националния дом на науката и техниката, беше организиран от Съюза на икономистите в България, Българската туристическа камара и Федерацията на научно-техническите съюзи.

Икономическият и социален съвет подкрепя такива инициативи, защото пред развитието на туризма в България има голяма перспектива. В становището си по въпроса от 21 юли 2005 г. ИСС изрази безпокойство, че има сериозни проблеми, свързани с инфраструктурата както на национално, така и на местно ниво, отбеляза доц. Дулевски.

Друг проблем, който се очертава, е, че няма достатъчно квалифицирана работна сила за сектора и през летния сезон много от хотелиерите и ресторантьорите бяха изправени пред въпроса дали да не търсят работна ръка в чужбина, заключи председателят на Икономическия и социален съвет.

 

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
  • Женевски конвенции
-  Тате, защо Земята се върти? -  Как така се върти, бе! Да не си ми изпил ракията?
На този ден 28.11   1414 г. – Чешкият религиозен реформист Ян Хус е арестуван от Инквизицията, една година по-късно е осъден на смърт като еретик и е изгорен на клада. 1520 г. –...