Доларът се държи твърдо спрямо кошница от шестте основни валути в понеделник, след като данните за работните места в САЩ повишиха очакванията на инвеститорите, че Федералният резерв постепенно ще повиши лихвените проценти още два пъти тази година.
Индексът на долара, който измерва съотношението на американската валута спрямо останалите шест валути, е с около 0,1 процента по-висок, до 95,259 пункта, насочвайки се към връх от 95,652 пункта, достигнат на 19 юли.
Инвеститорите насочват вниманието си към юана, след като Китайската народна банка увеличи в петък подкрепата си за националната валута, което помогна на юана да се възстанови от близо 15-месечното дъно срещу зелените пари.
Растежът на работните места в САЩ се забави повече от очакваното през юли, но спадът на безработицата предполага, че условията на пазара на труда са затегнати.
Федералният резерв на САЩ (ФЕД) не промени основната лихва, както се очакваше миналата сряда, нодаде много оптимистична оценка за най-голямата икономика в света.
Еврото отслабна, след като се понижи до 4,5-седмично дъно спрямо долара в понеделник.
Единната европейска валута се търгуваше по 1.1563 долара, близо до нивото от 1.15275 долара, което е най-ниското от 28 юни насам.
Китайският юан се повиши с 0.14%, като се търгува на ниво от 6.8400 юана за долар. Китайската валута се оттегли от 15-месечно дъно срещу зелените пари в петък, след като Народната банка на Китай обяви, че определя допълнително изискване за увеличаване с 20% на провизиите на финансовите институции, които извършват валутните продажби на долари за клиентите и инвеститори, и обеща да бъде по-гъвкава по отношение на определянето на квотите за кредити в условията на охлаждаща се икономика.
Британският паунд се понижи до 1.2997 долара, като остана близо до 2,5-седмично дъно от 1.2975 долара, достигнато в петък, а австралийският долар се понижи леко до 0.7394 американски долара.
Йената също отслабна малко, с 0,1 процент спрямо долара, до 111,34 йени в понеделник.
Йената се е повишила с около 0,4 процента в петък поради нарастващите притеснения за търговския конфликт между Китай и САЩ, след като Пекин предложи ответни репресивни вносни тарифи на стоки от САЩ като втечнен природен газ и въздухоплавателни средства в размер на 60 млрд. долара.