Виртуални сметки ще ни улесняват при пътуване

30.08.2012 | 15:55
по статията работи: Елица Елефтерова
Чрез иновацията ще се осигурят по-бързи и сигурни методи на плащане, твърдят компаниите, които я разработват - MasterCard и eNett
Виртуални сметки ще ни улесняват при пътуване
Снимка: Sxc.hu

Операторът на електронни разплащателни карти MasterCard Worldwide и технологична компания в областта на финансови трансфери eNett International подписаха споразумение за партньорство, което позволява въвеждането на виртуални сметки - Virtual Account Numbers (VANs), с които да се извършват плащания при пътуване.

Чрез иновацията ще се осигурят по-бързи и сигурни методи на плащане, като едновременно с това се осигурява и подобрена съгласуваност на плащанията по фактура, коментират двете компании.

Платформата eNett може да се използва при наемане на коли под наем, полети, хотели, чрез така наречената виртуална система за разплащане с карти, процес, който използва еднократно сметката за всяка сделка.

Практически чрез агентите, които управляват виртуалната сметка, хората ще могата да правят резервации и да извършват плащания, без да се налага използването на кредитни карти. Детайлите по сметката се актуализират автоматично и могат да бъдат произведени в различни валути, включително евро, британски лири, щатски долари, норвежки, датски и шведски крони.

Непрекъснато се увеличава обемът на компаниите, които предпочитата да работят с този вид плащане. През тази година eNett е скючила договори с easyJet и германската туроператорска фирма Travelport. Подобни договори има и с компании от най-различни сфери на търговията, свързани с туризма и пътуванията. 

Основният конкурент на MasterCard - Visa, също предлага подобни виртуални сметки, които могат да се използват при извършването на плащания по време на пътувания.

Ето и още няколко удобни начина да се разплащате, докато сте на път:

Пътнически чекове

Пътническите чекове са подходящ начин за заместване на парите в брой при пътуване в чужбина. С тези разплащателни средства потребителите имат и повече сигурност. Това е така, тъй като при загуба или кражба на чековете, сумата може да бъде възстановена. На всеки чек има подпис, така че осребряването му от друго лице при загубата е трудно.

Международна дебитна или кредитна карта

Един от най-удобните варианти за разплащане е международна дебитна или кредитна карта, издадена в България. Само няколко часа след като парите бъдат внесени по сметката, потребителят може да разполага с тях. Не се плаща такса за превод, а само такса за транзакция с картата, която е много по-изгодна.

Поименен чек

Предимството на издаването на поименен чек в повечето случаи е свързано с по-малките разходи в сравнение с извършването на превод. Недостатък на този вариант е, че чекът трябва да бъде изпратен по пощата или с куриерска служба.

Паричен превод

Преводът е удобен начин за получаване на пари, тъй като става относително бързо. Усвояването на по-значителни суми е по-лесно в сравнение с картите, при които има еднократни, дневни и седмични лимити за транзакциите. Необходимо условие като получател на парите при превода е да имате предварително разкрита банкова сметка (не е нужна такава, ако извършвате експресен превод чрез някоя от компаниите, предлагащи тази услуга).

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Holiday Inn Sofia Добре дошли в най-новия 5-звезден хотел в София.
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
Венто - К ООД Проектиране, изграждане, монтаж и продажба на вентилационни и климатични системи.
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Женевски конвенции
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
Когато разбрали, че бързият влак от София до Бургас пътува 8 часа, китайците били истински впечатлени от размерите на България...
На този ден 07.05   558 г. – куполът на катедралата Света София в Константинопол се срутва. Тогавашният император Юстиниан I нарежда реконстукция. 1099 г. – Кръстоносците достигат...