Видин се нарежда на последно място от областите в страната по средна брутна работна заплата. През второто тримесечие на годината месечното възнаграждение продължава да пада, като за месец юни то е 567 лв., става ясно от данните на Националния статистически институт (НСИ).
На предпоследно място се нарежда област Благоевград със средна месечна заплата за юни от 575 лв., следвана от Хасково с 587 лв. Под 600 лв. средна месечна заплата взимат още в Перник и Ямбол, където сумите съответно са 592 и 599 лв.
Най-ниско продължава да е средното месечно възнаграждение в Северозападния район – 657 лв., включващ областите Видин, Враца, Ловеч, Монтана и Плевен. Най-високо е средното месечно заплащане в област Враца – 808 лв.
Средната заплата в Северен централен район, включващ Велико Търново, Габрово, Разград, Русе и Силистра е 667 лв. Най-ниско е заплащането в Силистра – 604 лв., а най-високо – в Габрово и Разград, където са получили по 685 лв.
На трето място по райони се нарежда Южен централен, включващ областите Кърджали, Пазараджик, Пловдив, Смолян и Хасково. Средната месечна работна заплата за района е 684 лв. Най-ниско е заплащането в област Хасково, следвана от Кърджали с 648 лв. Най-висока е средната заплата в Пловдив, като сумата е 716 лв.
Средната месечна заплата за юни в Североизточен район е 714 лв. В него влизат областите Варна, Добрич, Шумен и Търговище. Най-високо е средното заплащане в морската столица, където за юни месец то е 764 лв., а най-ниско в Търговище – 625 лв.
С два лева по-висока – 716 лв. е средната заплата в Югозападен район, в който влизат областите Бургас, Сливен, Стара Загора и Ямбол. Най-висока тя е в Стара Загора – 850 лв., а най-ниска в Ямбол – 599 лв. В Бургас средната заплата е 667 лв.
Най-висока е средната заплата Югозападен район, включващ София, София (столица), Благоевград, Кюстендил и Перник. Най-ниско е заплащането в Благоевград – 575 лв., а най-високо в София (столица) – 1063 лв.