Българи и румънци на последно място по благосъстояние в ЕС

21.06.2010 | 17:07
по статията работи:
Дори Хърватия и Турция, следващите кандидатки за членство, са по-напред, съответно с 64% и 46%

Различията в благосъстоянието сред гражданите на Европейския съюа (ЕС) остават много големи, като разликата между жителите на Люксембург и на България е близо едно към седем от гледна точка на покупателна способност на глава от населението, сочат данни на Европейската статистическа служба (Евростат).

При средна европейска стойност от 100%, гражданите на Люксембург, които са заети главно във финансовата сфера, очаквано са далеч на първо място с ниво от 268% през 2009 г.

Ирландия е на второ място със 131%, следвана от Холандия, Австрия и Швеция. Франция е в средата на класацията със 107%, изпреварена от Германия (116%) и Белгия (115%).

На опашката са България и Румъния, последните страни, които се присъединиха към ЕС през 2007 г, съответно с ниво на благосъстояние на глава от населението от 41% и 45%. То е по-ниско не само от това на Хърватия (64%), несъмнено следващата страна, която ще се присъедини към Евросъюза, но и от това на Турция, която също е кандидат за членство, с 46%, коментира АФП, цитирана от БГНЕС.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Венто - К ООД Проектиране, изграждане, монтаж и продажба на вентилационни и климатични системи.
Holiday Inn Sofia Добре дошли в най-новия 5-звезден хотел в София.
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Зимна приказка
Когато разбрали, че бързият влак от София до Бургас пътува 8 часа, китайците били истински впечатлени от размерите на България...
На този ден 17.04   1355 г. – Във Венеция за заговор против местната аристокрация е екзекутиран Марино Фалиеро. 1397 г. – За първи път Джефри Чосър разказва своите Кентърбърийски...